Остані відгуки

    December 2024
    M T W T F S S
     1
    2345678
    9101112131415
    16171819202122
    23242526272829
    3031  

    Архів

    Становлення та перспективи

    Національний природний парк “Білобережжя Святослава”, створений Указом Президента України від 16 грудня 2009 року №1056, є об’єктом загальнодержавного значення. Розташований на території Очаківського та Березанського районів Миколаївської області, парк є бюджетною, природоохоронною, рекреаційною, культурно-освітньою, науково-дослідною установою і входить до складу природно-заповідного фонду України, підпорядкований Міністерству екології та природних ресурсів.

    В межі НПП увійшла більша частина території регіонального ландшафтного парку “Кінбурнська коса”, за виключенням населених пунктів, та окремих ділянок коси. Загальна площа Парку становить 35223,15 гектара земель державної власності, з них – 25000 гектарів земель акваторій Дніпро-Бузького лиману, Ягорлицької затоки та прилеглої акваторії Чорного моря навколо Кінбурнського півострова.

    До території парку увійшли особливо цінні природні об’єкти: “Кінбурнська стрілка”, “Бієнкові плавні”, “Покровська коса”, “Орхідне поле”, а також урочище “Солоне озеро” в межах Березанського району.

    З першого березня розпочато формування адміністрації парку. Створені відділи: фінансово-економічний, еколого-освітньої роботи та рекреаційного благоустрою,  державної охорони,  господарський відділ, а також – чотири науково-дослідних природоохоронних відділення.

    Адміністрація парку отримала підтримку місцевих органів влади у вирішенні питань забезпечення приміщеннями. За погодженням з головою Очаківської райдержад­міністрації та Покровським сільським головою здійснена перереєстрація юридичної адреси парку з м.Миколаєва на с. Покровка Очаківського району. Наразі вирішується питання оформлення оренди будівлі Покровської амбулаторії для облаштування адмін­приміщення Покровського природоохоронного відділення. Ці заходи дадуть можливість спрямувати податок з фізичних осіб, що надходить від установи, до Покровського місцевого бюджету.

    Не залишилась осторонь і Очаківська міська рада, яка надала згоду на оренду приміщень для облаштування візитцентру та екоосвітнього класу в будівлі міської друкарні на пільгових умовах.

    Не менш важливим чинником гармонізації відносин парку з місцевим населенням є еколого-освітня робота з учнями шкіл, залучення їх до природоохоронних акцій та заходів.

    Таким чином, тривала робота науковців, екологічної громадськості, органів влади завершилася позитивним зрушенням на користь підвищення природоохоронного статусу території Кінбурнської коси та прилеглої акваторії. Розпочав роботу ще один об’єкт природно-заповідного фонду державного значення. Наступний етап повинен  забезпечити реалізацію на цій території збалансованого розвитку екологічної, економічної та соціальної складових. Саме це завдання ад­міністрація НПП і ставить перед собою на найближче майбутнє.

    .

    Комментарии закрыты.