Остані відгуки
    November 2024
    M T W T F S S
     123
    45678910
    11121314151617
    18192021222324
    252627282930  
    Архів

    Проведено семінар–нараду на дуже актуальну тему

    1 листопада 2024 року науково-дослідним відділом НПП «Білобережжя Святослава» організовано та проведено семінару-нараду на тему: “Робота заповідних об’єктів Миколаївської області  щодо розширення території ПЗФ України (зміни меж). Основні результати, проблеми та перспективи”.

    Семінар був присвячений також відзначенню міжнародного Дня Чорного моря. В роботі семінару взяли участь біля тридцяти працівників заповідної справи, управлінських структур та громадських екологічних об’єднань.

    Відкрив семінар-нараду  директор НПП «Білобережжя Святослава» Коваль Віктор.

    Підкресленням важливості піднятого в нашому заході, що мав регіональний характер, питання розширення територій природно-заповідного фонду стала участь в ньому директора департаменту природно-заповідного фонду та біорізноманіття Міндовкілля України – Іванова Павла Сергійовича, який акцентував увагу на постійну підтримку департаментом розширення та збільшення територій ПЗФ.

    Від імені нашого парку виступив заступник директора НПП Холодняк Павло, що презентував доповідь «Робота НПП «Білобережжя Святослава» щодо розширення території ПЗФ України».

    Від управління екології Миколаївської ОВА в роботі наради взяла участь провідний спеціаліст відділу розвитку природно–заповідної справи Романенко Марина. Наші колеги -Драбинюк Галина (директор ПЗ «Єланецький степ») та Артамонов Владислав (директор НПП «Бузький Гард») розповіли про проблеми своїх установ в питанні розширення, що виявилися подібними до наших.

    Як завжди цікавим та предметним був виступ Олексія Василюка – голови ГО «Українська природоохоронна група». З Олексієм також було обговорено можливість розглянути пропонований ГО, НПП «Березанський лиман» в якості території для розширення «Білобережжя Святослава».

    Для учасників семінару надходили питання від жителів Кінбурна:

    Від Маркауцан Тетяни, майстра лісу Василівського лісництва Очаківського ЛМГ, до представників лісового відомства. Вона сказала, що на Кінбурні лісові площі та штучні насадження зараз вигоріли напевно на 90 відсотків. Чи розуміють керівники відомства, що успішність виконання завдань в наступному часі, зрозуміло, по очистці згарищ, переробці деревини і відновленню чи насадження нових лісових культур на спаленій території можливе тільки при співпраці і взаємодопомозі всіх сторін, і особливо національного природного парку та нашого лісництва, Південного лісового Офісу?

    Питання від Лахтіонової Ірини вчительки Василівської ЗОШ звучало так: «Чого найбільше боїться місцеве населення від створення національного парку на території громади?

    На завершення, на думку учасників, досить продуктивного семінару, було підведено загальні підсумки, також прийнято резолютивне звернення та надано пропозиції щодо організаційної та законодавчої підтримки розширення територій ПЗФ на регіональному рівні.

    Науково-дослідний відділ НПП

    Комментарии закрыты.