Остані відгуки

    April 2025
    M T W T F S S
     123456
    78910111213
    14151617181920
    21222324252627
    282930  

    Архів

    Daily Archives: April 17, 2025

    Білобережжя відзначило День екологічних знань в Україні

    15 квітня 2025 року працівниками національного природного парку «Білобережжя Святослава» проведено  круглий стіл-семінар присвячений Дню екологічних знань. Головною темою семінару було обговорення досвіду  роботи заповідних об’єктів на території  Кінбурнської коси та основних  напрямків підвищення ефективності екологічної свідомості громадян в галузі збереження заповідних територій.

    В семінарі взяли участь та виступили з доповідями та презентаціями  працівники НПП «Білобережжя Святослава»: відділу еколого- освітньої роботи та рекреації НПП Тарабан С.В., Дрозд Л.П., Лахтіонова І.В., науково-дослідного відділу НПП – Чаус В.Б., Давидов О.В., Мельничук С.С.. В засіданні також взяли участь представники РЛП «Кінбурнська коса», студентської та учнівської молоді регіону.

    З першою доповіддю виступила провідний науковий співробітник науково-дослідного відділу Мельничук С.С.. До уваги учасників надана пізнавальна презентація «Рідкісні види рослин ефемероїдів та геміефемероїдів Кінбурнської коси занесені до Червоної книги України». В презентації була наведена також інформація про нові факти виявлення таких видів рослин-ефемероїдів в межах водоохоронної зони озера Солонець Тузли серед них рослинні локалітети шафрану сітчатого (ЧКУ).

    Начальник відділу еколого-освітньої роботи та рекреції НПП Тарабан С.В. доповіла  про напрямки та перспективи розвитку еколого-освітньої діяльності в НПП «Білобережжя Святослава».Світлана Валентинівна наголосила як на основних досягненнях національного парку в проведенні еко-освітньої роботи, так і звернула увагу поки що не на досить високу її ефективність. Співдопівдачі, спеціалісти з еколого-освітньої роботи парку: Лахтіонова І.В. та Дрозд Л.П. зробили акцент на важливість проведення еко-освітньої роботи саме для юних дошкільнят та школярів. В учасників семінару викликали щирий душевний щем прочитаний Людмилою Петрівною вірш учениці Дмитрівської ЗОШ Бєлали Софійки, яка із-за постійних обстрілів разом з сім’єю покинула своє колись тихе прилиманське село, свій рідний будинок та свої незабутні квітки- проліски.

    Темою виступу провідного наукового співробітника наукового відділу парку Давидова О.В. була охорона прибережних природних об’єктів еко-освітній аспект. В своєму виступі доповідач зробив також акцент на досвіді роботи наших колег,  природоохоронних установ республіки Литва .

    Виступ Чауса В.Б стосувався  деяких важливих регіональних аспектів проведення еколого-просвітницької роботи, ролі об’єктів ПЗФ. Було згадано цілий ряд цікавих форм еко-просвіти, різнопланових заходів проведених установами ПЗФ на Кінбурнській косі в мирний період. Незважаючи на їх різноплановість практично всі заходи завжди мали еколого-освітній та заповідний аспект. Доповідачем зроблено наголос на необхідність ефективного впровадження змін в підходах по формуванні екологічної свідомості громадян, що є дуже важливим насамперед для цивілізованого, європейського суспільства.

    На завершення Круглого столу-семінару відбувся обмін думками та надано відповіді на питання учасників.

    Оргкомітет Круглого столу-семінару

    Замість постскриптуму: вірш «Пролісок» Софії Бєлали ,12 років село Дмитрівка, Куцурубська громада.

    Зимова тиша ще триває,

    Але вже сонце пригріває.

    І промінь лагідно несе

    Тепло, що сніг струмком знесе.

    Звільняється з-під снігу білий,

    Маленький пролісок несмілий.

    Розкриє пелюстки тонкі,

    Назустріч вітерцю – легкі.

    Пробудження ніжне, таке тендітне,

    Весни початок заповітний.

    Маленька квітка, диво знов,

    Мій рідний сад, мій рідний дім

    Тут панувала тиша снів….

    Шафран сітчатий