Проведені практичні протипожежні навчання
27.03.2025 бійцями 22-ої державної пожежно-рятувальної частини 2-го державного пожежно-рятувального загону ГУ ДСНС у Миколаївській області спільно з особовим складом служби державної охорони НПП «Білобережжя Святослава» були організовані та проведенні практичні протипожежні заняття. Захід проведено в цілях підтримки вмінь та навичок боротьби з пожежами на теренах природно-заповідного фонду та опанування методів роботи на протипожежній техніці, а також задля налагодження скоординованих спільних дій в разі виникнення надзвичайних ситуацій на території Парку.
Служба державної охорони НПП












Природа квітне, а ми її вивчаємо, охороняємо та відновлюємо






21.03.2025 року студенти 4 курсу спеціальностей 101 – Екологія та 183 – Технології захисту навколишнього середовища Національного університету кораблебудування ім. адм. Макарова відвідали територію Покровсько-хуторського відділення НПП Білобережжя Святослава, а саме, озеро Солонець-Тузли. Під час виїзду студентами під керівництвом співробітників парку було проведено моніторингові дослідження ранньоквітучих рослин таких, як півники карликові (Iris pumila), пшінка весняна (Ficaria verna), вероніка весняна (Veronica verna), зірочки маленькі (Gagea minima) та шафран сітчастий (Crocus reticulatus), який занесений до Червоної книги України. Дані по виявленим місцезнаходження були завантаження на платформу iNaturalist.
Під керівництвом співробітників кафедри Екології та природоохорониих технологій студенти провели дослідження води озеро Солонець-Тузли лабораторними методами. Визначили рН (8,5) та солоність (21,5 ‰).
Студенти взяли участь разом зі співробітниками парку у організації штучних гніздівель птахів на схилах озера – нір для галагазів, шпаківні – для шпоків, сов. Ці заходи розроблені співробітниками науково-дослідного відділу НПП дозволять компенсувати дефіцит природних місць гніздівлі для гніздових та перелітних птахів. Також взяли активну участь у очищенні, відновлені місць підгодівлі та підгодовуванні диких хижих звірів.
Всі учасники виізду-експедиції провели акцію по очищенню прибережної зони озера від сміття (пластик, скло).
Представники різних відділів парку: науково-дослідного, служби державної охорони, екологічної освітньо-виховної роботи познайомили студентів з обов’язками працівників парку і особливостями роботи в польових умовах під час військового стану. Студентів зацікавило плідне спілкування з колегами, яке дає можливість формувати практичні екологічні компетентності майбутнім випускниками.
Мельничук Світлана Сергіївна, провідний науковий співробітник НДВ НПП
Фото автора






Остані відгуки