31 січня відбувся семінар, присвячений Всесвітньому дню водно-болотних угідь
Нагадаємо, що 2 лютого, на честь дня підписання Конвенції про водно-болотні угіддя, що мають міжнародне значення, головним чином як середовище існування водоплавних птахів у 1971 році в м. Рамсар (Іран), відзначається Всесвітній день водно-болотних угідь.
Цей день започатковано для привернення уваги до важливості водно-болотних екосистем для людей та вперше відзначено у 1997 році. З того часу до Всесвітнього дня водно-болотних угідь організовується низка інформаційних кампаній та природоохоронних акцій по всьому світі. Секретаріат Рамсарського комітету пропонує в 2025 року тему-девіз – «Захист водно-болотних угідь для нашого спільного майбутнього» та відповідний лозунг року «Цінуй. Захищай. Надихай.»
Науково-дослідний відділ НПП «Білобережжя Святослава» також вже традиційно організовує різноманітні та різнопланові заходи присвячені цій даті. 31 січня 2025 року в он-лайн форматі проведено круглий стіл-семінар на тему: «Деякі ВБУ національного природного парку. Сучасний стан, історія їх використання, дослідження та охорони».
На семінарі виступили: Давидов О.В., провідний науковий співробітник НДВ який повідомив учасників семінару щодо проведеного дистанційного аналізу озера Солонець-Тузли в плані встановлення динаміки водної поверхні за 2024 рік та площі його акваторії, яка має тенденцію до зменшення за останній період.
Тема другої доповіді Давидова О.В. «Прорви берегової системи Тендра – Джарилгач та їх значення в розвитку водно-болотних угідь» мала також відношення і до стану берегів Кінбурнського півострову особливо після шторму «Бетіна» який відбувся в листопаді 2023 року.
Касьянов Є.О. – науковий співробітник НДВ розповів про деякі особливості дистанційного моніторингу водно-болотних угідь: від порівняння оптичних показників до інтерпретації даних.
В науково-популярному напрямку був виступ начальника відділу Чаус В.Б., який повідомив про Гурині озера та Шиманову Сагу, як поєднання природної та естетичної цінності водно-болотного угіддя та урочища на Кінбурнській косі. Розповів про походження назв цих природних утворень, зробив акцент на необхідності та правильності надання їм особливих та характерних назв але при впорядкуванні та обґрунтуванні цього процесу його подальшої фіксації та опису. Як приклад доповідач навів нові, поки ще не формалізовані назви для Кінбурна –це затока «Лабаз», озера: Фортове, Сидіра Білого, Серединне, Вікторія (Урал). Організатори, учасники семінару закликали всіх громадян під час відзначення Всесвітнього дня водно-болотних угідь – акцентувати увагу на необхідність цінити водно-болотні угіддя, захищати їх, і надихати колег, друзів, учнів та інших співвітчизників на дії по їх захисту, значить природи та й нашої країни загалом.
Науково-дослідний відділ
Остані відгуки