Звернення
Грудень 2024 року для національного природного парку «Білобережжя Святослава» видався дуже непростим і не тільки тому що це заключний , підсумковий місяць роботи установи за рік. 26 грудня до нас надійшло повідомлення про затримання співробітниками ДБР керівництва парку при передачі коштів від організованої ними тіньової схеми . Ми колектив парку, вірніше його, на щастя більша частина, не маючи достатньо повної інформації не могли надати та оприлюднити свою позицію зразу. Але ми розуміли і розуміємо що нам потрібно відповісти як і на власні питання так і на численні запити наших колег та багаторічних друзів парку, так і просто громадян, жителів Миколаївщини, України. Для цього потрібен був деякий час і необхідність більш ретельно провести аналіз наявних оприлюднених матеріалів досудового слідства, розповідей та думок співробітників парку, ухвал Заводського суду про затримання та відсторонення від посад керівництва НПП. Одне із важливих судових засідань шановного суду відбулось 9 січня 2025 року а вже 10 січня нами були проведено збори робочої групи працівників національного природного парку на яких прийнято Звернення, що ми пропонуємо до вашої уваги:
Шановні керівники Міндовкілля, департаменту природно-заповідного фонду та біорізноманіття, представники екологічної спільноти, діючі працівники та ветерани заповідної справи України!
Звертається до вас частина трудового колективу національного природного парку «Білобережжя Святослава» з такого приводу.
Для нас стало значним потрясінням оприлюднення офіційної інформації ДБР про затримання 26 грудня 2024 року правоохоронними органами керівників нашого парку в момент передачі їм значної суми грошей та про оголошення їм підозри в скоєнні злочину за 3 статті 368 КК України. На думку слідства, користуючись складною ситуацією, коли більша частина колективу із-за військових дій змушена знаходитись в різноманітних гібридних формах трудових відносин: простій, припинення директор парку Коваль В.В., за участю головного бухгалтера Козаченко О.В. та заступника директора Холодняка П.А., організували тіньову схему поборів, внаслідок чого їм вдалося привласнити мільйонні суми коштів. З оприлюдненої офіційної інформації вбачається, що ці грошові кошти фактично були вкрадені у держави і колективу. На нашу думку, особливо цинічно це тіньове мародерство виглядає в період, коли йде війна, основна територія нашого парку знаходиться в зоні постійних бойових дій та окупації, а країна та суспільство з великими зусиллями збирають кошти на ЗСУ та оборону.
Також такими своїми діями, ступінь незаконності яких встановить суд, безвідповідальні посадовці перекреслили майже всі результати роботи колективу парку протягом 2022-24 років в напрямку розширення заповідної території, дистанційного моніторингу та встановленню шкоди, активної еколого-освітньої діяльності та розвитку міжнародної співпраці. Ми, діючі працівники парку, категорично засуджуємо такого роду незаконні дії, таке нахабне мародерство під час війни, сподіваємося на об’єктивність проведення слідства і справедливе рішення судових органів. Для нашого колективу, напевно, як і для багатьох представників природоохоронної спільноти, працівників заповідної справи це вже стало гірким і болючим уроком. Але ми маємо надію, що з цих уроків будуть зроблені правильні висновки, які допоможуть об’єктам природно-заповідного фонду України очиститися хоча б в питанні кадрового відбору, щоб до їх керівництва, до організації благородної справи заповідання не потрапляли випадкові люди, тим більш шахраї, сподіваємося що буде розроблена та спрацьовуватиме система швидкого їх визначення та відторгнення.
Звернення підтримали:
Чаус В.Б. – начальник науково-дослідного відділу, Яровенко О.П. – провідний інженер з охорони екосистем, співробітники науково-дослідного відділу: Давидов О.В., Касьянов Є.О. та інші працівники парку.
Комментарии закрыты.