Остані відгуки

    January 2025
    M T W T F S S
     12345
    6789101112
    13141516171819
    20212223242526
    2728293031  

    Архів

    Monthly Archives: January 2025

    Науково-дослідним відділом НПП«Білобережжя Святослава» завершено річний цикл семінарів

    26 грудня 2024 року НДВ парку організовано та проведено семінару-нараду на тему: «Щодо шляхів та способів відновлення постраждалих від військових дій природних комплексів Кінбурнського півострову». Метою семінару були:

    Пошук ефективних методів моніторингу стану природних комплексів Кінбурнської коси в окупаційний та пост-деокупаційний період;

    Розробка теоретичних моделей та підходів для досягнення результату щодо відновлення постраждалих від військових дій природних комплексів Кінбурнської коси на принципах Зеленої відбудови;

    Воопрацювання спільного бачення основних положень «Комплексного плану відновлення».

    В роботі семінару взяли участь представники : управління екології та природних ресурсів Миколаївської ОВА, Очаківської об’єднаної міської територіальної громади, ДП «Ліси України», РЛП «Кінбурнська коса», НПП «Нижньодніпрвський» та «Олешківські піски». В ролі залученого експерта виступив Буц Юрій Васильович, доктор технічних наук, професор, зав. кафедрою Українського державного університету залізничного транспорту, місто Харків.

    На початку проведення семінару модератор Чаус Василь відповів на можливий скепсис на тему того про яке відновлення може йти мова, коли територія Кінбурна окупована, замінована, спалена, отруєна. Житловий фонд, будинки в селі Покровське порушені або зруйновані на 90 відсотків, наполовину в селах Василівка та Покровка. Але питання ж відновлення може зникло, чи воно взагалі не потрібне? Відповідь модератора: «Не зникло і потрібне, тим більш, що всі ми віримо в Перемогу і звільнення нашого Кінбурна».

    Заступник начальника управління екології та природних ресурсів Миколаївської ОВА Д.А.Мац розповів про виявлення шкідливих та отруйних речовин на лісових площах вже деокупованих територій області та можливість проведення регенерації земель нам цих ділянках.

    Я.П.Хомич, представник філії «Південного лісового офісу», наголосив на досить успішному процесі природного поновлення лісових площ на території Кінбурнського лісництва в 2000–х роках. В.М.Клименко поділився досвідом дистанційного моніторингу території НПП «Нижньодніпровський». Безперечно окрасою семінару став виступ Буц Юрія Васильовича, який детально зупинився на основних проблемах відновлення піщаних природних комплексів, проаналізувавши досить великий період цієї роботи, починаючи з 2007 року і по дійсний військовий час. Учасниками робочого семінару було підкреслено необхідність проведення спільних та скоординованих дій всіх зацікавлених сторін починаючи з планування цієї роботи що повинна базуватися на принципах Зеленого відновлення. На закінчення семінару було підведено його загальні підсумки , та прийнято спільну заяву.

    Науково-дослідний відділ НПП