Остані відгуки
    December 2024
    M T W T F S S
     1
    2345678
    9101112131415
    16171819202122
    23242526272829
    3031  
    Архів

    Відбулося підсумкове засідання Науково-Технічної Ради національного природного парку «Білобережжя Святослава»

    Відкрив засідання Ради її голова, директор національного природного парку «Білобережжя Святослава» Коваль Віктор Васильович, який проінформував про оновлення складу науково-технічної ради , входження до неї нових членів:

    Маца Дмитра Анатолійовича – заступника начальника управління екології та природних ресурсів Миколаївської ОВА;

    Редінова Констянтина Олександровича – в.о. директора РЛП «Кінбурнська коса»;

    Деркача Олега Михайловича – начальника науково-дослідного відділу НПП «Куяльницький».

    На розгляд засідання Ради від 20 грудня винесено було декілька головних питань, що стосувались звіту роботи парку за 2024 рік та розгляду планів роботи на 2025 рік.

    Розпочав доповідь по першому питанню «Про підсумки роботи національного природного парку «Білобережжя Святослава» за 2024 рік» Павло Холодняк, головний природознавець, заступник директора парку. Він акцентував увагу на основних досягненнях парку, а це робота з дистанційного моніторингу, по розширенню території НПП, обмін досвідом з НП «Куршська Коса» та інші.

    Конкретизувала діяльність служби ДО за 2024 рік начальник відділу державної охорони Петренко В.І. Начальник науково-дослідного відділу Чаус В.Б. надав Звіт (щорічне інформування) щодо наукової та науково-технічної діяльності парку за рік. Доповідачем було зазначено, що є досягнення в роботі відділу в частині міжнародного співробітництва, проведення низки знакових семінарів, але є і проблеми зниження деяких показників кількості поданих наукових статей, проведення моніторингових заходів безпосередньо на території окупованої Кінбурнської коси.

    Завершила розгляд першого питання начальник відділу еколого-освітньої роботи та рекреації Тарабан С.В., яка проінформувала про зростання чисельності інформаційних матеріалів так і заходів з еколого-освітньої діяльності. Світлана Валентинівна наголосила, що вже третій рік неможливо організовувати та проводити рекреаційну діяльність на належному рівні, так як основні туристичні локації парку, за виключенням озера Солонець – Тузли, перебувають в зоні активних бойових дій.

    Другим і третім питанням для обговорення членами Ради були: «Розгляд планів відділів національного природного парку «Білобережжя Святослава» та «Затвердження плану засідань науково-технічної ради національного природного парку «Білобережжя Святослава» на 2025 рік». За результатами розгляду затверджено план проведення наукової та науково-технічної роботи на 2025 рік та план засідань науково-технічної ради національного природного парку «Білобережжя Святослава» на 2025 рік (в додатках.)

    Особливо хвилюючим вийшов розгляд пропозиції по відзначенню знаком «Зірка Білобережжя» за 2024рік. Заступник директора, головний природознавець парку Холодняк П.А. оголосив клопотання про нагородження знаком «Зірка Білобережжжя» за 2024 рік.

    Відповідно до Положення про почесний знак національного природного парку «Зірка Білобережжя», за організацію дієвої співпраці та обміну досвідом між національним парком «Куршська Коса» та НПП «Білобережжя Святослава» по моніторинг , збереженню та відновленню приморських природних комплексів, впровадженню сучасних підходів в організації еколого –освітньої діяльності установ ПЗФ України та Литви, було запропоновано нагородити відзнакою «Зірка Білобережжя»директора національного парку «Куршська Коса» Ліну Дікшайте. Додала приємних емоцій он-лайн присутність самої номінантки – пані Ліни.

    Також Рада проголосувала за відміну рішення НТР грудня 2021 року щодо відзнаки «Зіркою Білобережжя» Бєлякова Сергія, що підозрюються в співпраці з окупантами на території Кінбурнської коси.

    На завершення Голова Ради, Коваль Віктор Васильович подякував всім членам науково-технічної ради національного природного парку «Білобережжя Святослава» за участь в роботі Ради, виказав бажання, щоб воно буде останнім заключним засіданням, проведеним в період військових дій.

    Науково-дослідний відділ

    Комментарии закрыты.