Відбулося чергове засідання Науково-Технічної Ради
28 листопада 2024 року в он-лайн режимі відбулося третє засідання науково-технічної ради національного природного парку «Білобережжя Святослава». Вів засідання Ради її голова, директор НПП Коваль Віктор Васильович.
Перед початком засідання члени НТР вшанували хвилиною пам’ять члена науково-технічної ради нашого парку, прекрасного організатора природоохоронної справи, генератора багатьох проектів екологічного та природоохоронного напрямку по всій Україні, виконавчого директора ГО «Українське товариство охорони птахів» Дудкіна Олега Володимировича.
По першому питанню «Про проведення заходів з розширення території НПП» виступив Холодняк Павло, заступник директора, головний природознавець НПП «Білобережжя Святослава», який акцентував увагу членів Ради на комплекс проблем що виникли на етапі погодження та необхідність подальшої роботи з представниками ДП «Ліси України».
Розгляд запланованого ще в 2023 році другого питання «Про розгляд проекту лімітів на спеціальне використання природних ресурсів на 2025р.» не відбувся з відсутністю можливості поки використовувати природні ресурси на окупованій території Кінбурнської коси.
Про хід виконання меморандумів та договорів в галузі природоохоронного співробітництва членів Ради та запрошених на засідання проінформували начальник науково-дослідного відділу національного природного парку Чаус Василь та провідний науковий співробітник відділу Давидов Олексій.
Загалом доповідачі проаналізували хід виконання дванадцяти укладених та діючих на сьогодні меморандумів та договорів про співпрацю .Ними зроблено висновок, що до чинного часу не було критичного підходу необхідності укладення угод з конкретною установою, який стан їх виконання, хто повинен бути персонально відповідальним координатором укладених договорів? Доповідачі вважають що зараз потрібно визначити та визначитись в питанні які Угоди втратили свою чинність чи свою актуальність, було запропоновано провести своєрідний аудит укладених національним природним парком меморандумів та стан їх виконання.
З договорів та меморандумів про співпрацю укладених вже після початку повномасштабного вторгнення РФ в позитивному плані було виділено меморандуми, які носять міжнародний характеру, що свідчить про підтримку європейським науковим товариством та екологічною спільнотою заповідної справи та об’єктів ПЗФ України. На думку доповідачів це дуже важливо в цей досить тяжкий і критичний час військового лихоліття. Особливо яскравою була інформація та презентаційна згадка про виконання договору з НП «Куршська Коса» та відвідування Литви делегацією нашого парку в рамках виконання цього договору яке відбулось з 1 по 5 жовтня 2024 року.
За результатами розгляду цього питання була прийнято відповідне рішення Ради.
Науково-дослідний відділ НПП
Комментарии закрыты.