Відповідальність за військову шкоду природі буде!
12 листопада 2024 року в місті Миколаєві проведено засідання робочої групи «Комісії з визначення фактів заподіяння шкоди та збитків, завданих територіям та об’єктам природно-заповідного фонду Миколаївської області, а також їхніх масштабів внаслідок збройної агресії Російської Федерації» при Миколаївській обласній військовій адміністрації (надалі Комісія).
Членами робочої групи в складі: Олександри ЄФІМЕНКО – начальника управління екології та природних ресурсів обласної військової адміністрації (Голова комісії); Андрія КУЗЮКА – в.о. першого заступника начальника Державної екологічної інспекції Південно – Західного округу (заступника Голови комісії); Вікторії ПЕТРЕНКО – начальника відділу служби державної охорони НПП “Білобережжя Святослава” (членкині комісії); Костянтина ЗІНКІНА – співробітника Державної екологічної інспекції Південно – Західного округу; Євгенія КИРИЛЕНКО – керівника Миколаївської обласної спеціалізованої екологічної прокуратури розроблено механізм застосування протоколу Берклі щодо фіксації шкоди та збитків від пожеж на території Кінбурнської коси в межах Миколаївської області на трьох об’єктах природно-заповідного фонду (208 пожеж за період з 15.03.2022-31.10.2023).
Вище зазначений механізм буде застосований в рамках досудового розслідування кримінального провадження за № 42022152020000040 внесеного до ЄРДР від 09.05.2022, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 438 КК України як електронний доказ завданих збройними формуваннями рф збитків потерпілому (Національному природному парку «Білобережжя Святослава») з подальшим відшкодуванням в судовому порядку останньому.
Також були розглянуті питання, щодо розгляду та затвердженню Комісією розрахунку розміру шкоди, зумовленої забрудненням атмосферного повітря неорганізованими викидами забруднюючих речовин або суміші таких речовин в атмосферне повітря внаслідок виникнення надзвичайних ситуацій під час дії воєнного стану на територіях НПП “Білобережжя Святослава”, РЛП “Кунбурнська коса” та Чорноморського біосферного заповідника (у межах Миколаївської області) .
Розрахунки збитків були проведені спеціалістами Державної екологічної інспекції Південно – Західного округу дистанційно та на підставі матеріалів космічних знімків пожеж (ресурси супутників Sentinel-2 та Landsat-8) наданих фахівцями Парку.
Служба державної охорони НПП
Зробимо Україну чистою
Вже традиційно, дванадцятий рік поспіль, національний природний парк «Білобережжя Святослава» є активним учасником Всеукраїнської акції «Зробимо Україну чистою» Let’s do it Ukraine! І в цьому році, у вересні місяці, незважаючи на непросту ситуацію в країні через військову агресію російської федерації проти України, ми залишилися вірними цій традиції -здійснили прибирання біля офісної будівлі парку в м.Очаків. Хоча дещо змінилися можливості та формати проведення заходу. А от сьогодні, 11 листопада, як і завжди, вийшли на прибирання та наведення порядку на території навколо озера Солонець-Тузли, що в Коблівській ОТГ. Виявлено значну кількість минулорічних захаращень, скляної тари, що «дбайливо» була звалена в прибережній зоні озера. З дотриманням правил безпеки в умовах воєнного стану, зібрано та вивезено на утилізацію близько 1,5 м3 сміття.
Кожен з учасників акції вклав свій посильний внесок в справу збереження рідного довкілля, адже всі ми відповідальні за збереження оточуючої природи та її екологічний стан. Ця акція довготривала та буде продовжуватися, як запорука позитивних змін в нашій державі!
Відділ еколого-освітньої роботи та рекреації НПП
Остані відгуки