Сьогодні ми відзначили Міжнародний День Чорного моря
Національний природний парк «Білобережжя Святослава», за підтримки Інституту морської біологія НАН України м.Одеса, відзначили важливу для всіх жителів регіону та всієї України екологічну дату – міжнародний День Чорного моря.
31 жовтня 1996 року в місті Стамбул цю дату було визначено як міжнародний День Чорного моря. Тоді ж було прийнято «Стратегічний план дій із відновлення та захисту Чорного моря». За гіркою іронією долі серед причорноморських країн підписантів була і росія, яка зараз стала джерелом військової агресії та відповідних проблем як для нашої країни так і для Чорного моря загалом. Під час нинішнього інформаційного заходу більш детально його учасниками було проаналізовано аспект впливу на стан Чорного моря в 2023 році від руйнування греблі Каховської ГЕС. Таких негативних впливів (може меншого масштабу) за період війни було вже дуже і дуже багато. І метою інформаційного зібрання цьогорічного заходу було донесення до широкого загалу української та міжнародної громадськості того, що негативний вплив на довкілля і на наше море є водночас злочином проти людини, який не повинен залишитись непокараним.
Дуже змістовною та актуальною була головна доповідь, яку презентувала член -кореспондент НАН України Мінічева Галина Григорівна, ДУ «Інститут морської біології», під яскравою назвою «Чорне море – у бойовому строю з Україною!».
Доповнили виступ презентації науковців та спеціалістів природно-заповідного фонду України нашого Причорноморського регіону. Тарабан Світлана розповіла про традиції відзначення Дня Чорного моря на Кінбурнській косі, науковець, житель міста Гола Пристань Роман Євген про організовані ним спостереження 6-25 червня 2023 в зонах затоплення, Чаус Василь та Давидов Олексій розповіли про різноманітні впливи повені як на природні комплекси, так і на зміни рельєфу Кінбурнської коси, які відбулись протягом занадто повноводного червня 2023 року.
На закінчення заходу присутні вшанували пам’ять корифеїв морської біології України академіка Ювеналія Зайцева та його наукового побратима Бориса Александрова, які також любили Кінбурн, любили Чорне море та були віддані його вивченню та збереженню протягом всього свого яскравого життя.
Науково-дослідний відділ НПП
ПІДГОДІВЛЯ ДИКИХ ТВАРИН – ЗАПОРУКА ЇХНЬОГО ЗБЕРЕЖЕННЯ
Незабаром прийде зима, а з настанням холодів та снігопадів суттєво ускладнюється виживання диких тварин у природному середовищі. Взимку шукати природний корм для тварин важко, адже земля замерзає, а рослинність вкривається снігом. Тому, задля, полегшення життя мешканцям дикої природи, СЛУЖБОЮ ДЕРЖАВНОЇ ОХОРОНИ НПП “БІЛОБЕРЕЖЖЯ СВЯТОСЛАВА” готуються до настання лютих холодів годівниці. Завданням відділу є не приручення тварин, а допомога їм в складний період. Підгодівля взимку – важливий захід, який проводиться щорічно. Кожний рік оновлюються вже встановленні годівниці та встановлюються нові.
Орнітологія під час війни
20-21 жовтня 2023 р. на базі Харківського національного педагогічного університету ім. Г.Сковороди відбулася Всеукраїнська наукова конференція «Орнітологічні дослідження в Україні: минуле, сучасність і перспективи». Орнітолог НПП «Білобережжя Святослава» К.Редінов презентував дві доповіді: «До питання про фенологію початку яйцекладки довгоногом на півдні України» (у співавторстві з П.Панченком) та «Динаміка чисельності грака у Миколаївській області в ХХІ ст.» (у співавторстві з З.Петровичем). За результатами конференції прийнято резолюцію щодо збереження та дослідження екології пташиного світу у період військового сьогодення. За матеріалами конференції планується вихід збірника наукових праць.
Дякуючи ЗСУ, маємо можливість продовжувати займатись науковими дослідженнями.
Науково-дослідний відділ НПП Білобережжя Святослава
ВІДДІЛ ДЕРЖАВНОЇ ОХОРОНИ “НПП БІЛОБЕРЕЖЖЯ СВЯТОСЛАВА” ІНФОРМУЄ
Всього з початку війни станом на 19 жовтня .2023 року на території Кінбурнського півострова на території НПП ” Білобережжя Святослава” зафіксовано 198 пожеж загальною площею ураження 6321,67 га. Значна частина пожеж носить повторний характер,вражаючи одну й ту саму ділянку декілька разів.
Так за жовтень місяць було зафіксовано 20 пожеж, з них 117,78 га – лісові насадження та 184,89- відкриті території.
Моніторинг пожеж проводиться на підставі аналізу даних дистанційного зондування Землі з комплексу супутників Sentinel-2.
Нашими співробітниками взято участь у фаховій науковій конференції
12-13 жовтня 2023 року науковці національного природного парку «Білобережжя Святослава» взяли участь у міжнародній науковій конференції «Регіональні аспекти флористичних та фауністичних досліджень» яка відбулась в смт. Путила Чернівецької області на базі національного природного парку «Черемоський» за підтримку ЧНУ ім. Федьковича та ряду провідних наукових установ України . Темою доповіді та презентації НПП , що викликала жвавий інтерес у учасників конференції була «ПРО ВПЛИВ НЕГАТИВНИХ ФАКТОРІВ НА ГНІЗДОВУ ОРНІТОФАУНУ НАЦІОНАЛЬНОГО ПРИРОДНОГО ПАРКУ «БІЛОБЕРЕЖЖЯ СВЯТОСЛАВА» внаслідок військових дій за період з березня 2022 по червень 2023 року включно. В доповіді проведено аналіз більше ніж тридцятирічного періоду спостережень за 130 видами птахів, що використовують Кінбурн для гніздування, його тривалості, основними територіями де проходить гніздування. На гніздові території накладено періоди та площі пожеж, що співпали з найбільш вразливим для життя птахів періодом. В 2023 році до основних негативних чинників впливу критичного характеру додалась також повінь від руйнування греблі Каховської ГЕС.
З повним текстом презентації Ви можете ознайомитись на нашому Telegram-каналі за посиланням https://t.me/natureBS778/536
Науково-дослідний відділ НПП
ОПЕРАТИВНО-ПРОФІЛАКТИЧНІ РЕЙДИ ВІДДІЛУ ДЕРЖАВНОЇ ОХОРОНИ НПП ” БІЛОБЕРЕЖЖЯ СВЯТОСЛАВА”
З метою контролю за дотриманням режиму охорони територій та об’єктів національного природного парку “Білобережжя Святослава” посадовими особами відділу державної охорони та інспекторами природоохоронних науково-дослідних відділень Парку на постійній основі проводяться оперативно-профілактичні рейди з метою недопущення, попередження, а також виявлення порушень природоохоронного законодавства на територіях Парку. ПРОВОДИТЬСЯ ПРИРОДООХОРОННА ПРОПАГАНДА. Так протягом 9-ти місяців 2023 року було проведено 144 бесіди, роздано 144 інформаційні буклети.Бесіди були проведені з місцевим населенням,учнями загальноосвітніх шкіл. Проведена роз’яснювальна робота щодо небезпеки пов’язаною з будь якими залишками вибухонебезпечних предметів. З метою інформування населення щодо дотримання правового режиму території Парку протягом 2023 р. встановлено 6 інформаційних знаків на території Парку, а саме на гідрологічному заказнику оз. Солонець -Тузли.
Начальник відділу державної охорони Вікторія ПЕТРЕНКО
НПП Білобережжя Святослава, не зважаючи на тяжкі часи та умови…
Згідно розробленої програми навчань та виконання плану-заходів відділу державної охорони НПП “Білобережжя Святослава’ проведені навчання з підвищення кваліфікації працівників служби державної охорони Парку. Метою навчання є підвищення рівня знань працівників СДО. До проведення навчання були залучені працівники всіх відділів ПНДВ та працівники відділу державної охорони. Згідно плану проведення навчань були охоплені теми організації рейдової роботи та патрулювання території, ефективної комунікації з відвідувачами та кризові комунікації з правопорушниками, а також юридичні аспекти щодо діючих законодавчих актів природно-заповідного фонду, додержання встановленого режиму на території природно-заповідного фонду. Всі теми навчання були опрацьовані умовними задачами по порушенню природоохоронного законодавства в яких потрібно було розрахувати заподіяну шкоду і правильно скласти протокол про адміністративне правопорушення.
Відділ державної охорони НПП Білобережжя Святослава
Остані відгуки