Колишньому директору НПП оголошено підозру
Колишньому директору національного природного парку «Білобережжя Святослава», який більше ніж 10 років керував парком, оголошено підозру про отримання 330 тис грн. зарплати за фіктивного працівника, в рамках кримінального провадження 12021152100000323, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 18.11.2021. Матеріали досудового розслідування перебувають в провадженні СВ ВП №7 Миколаївського РУП ГУНП в Миколаївській області.
Так, за процесуального керівництва Миколаївської окружної прокуратури повідомлено про підозру колишньому керівнику національного природного парку «Білобережжя Святослава» у привласненні чужого майна шляхом зловживання своїм службовим становищем та видачі завідомо неправдивого офіційного документу (ч. 2 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України).
За даними слідства, екскерівник, зловживаючи своїм службовим становищем, з 2012 по 2019 роки на підставі підроблених табелів обліку робочого часу заволодів понад 330 тис. грн., виплачених в якості заробітної плати особі, яка жодного дня не працювала у парку.
Санкція статті передбачає покарання у виді обмеженням волі на строк до 5 років або позбавленням волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.
Національний природний парк «Білобережжя Святослава» в рамках даного кримінального провадження отримав процесуальний статус потерпілого.
Станом на сьогодні, правоохоронними органами вже завершено досудове кримінальне розслідування, стосовно дій колишнього директора НПП «Білобережжя Святослава» за ознаками злочину передбаченого ч.2 ст. 191 та ст. 366 КК України за період з 2012 по 2019 роки, який безпідставно нараховував та сплатив заробітну плату, матеріальну допомогу, відпускні людині, яка не працювала в установі та навіть деякий час перебувала за кордоном.
Зокрема, в рамках вище зазначеного досудового розслідування, судовим експертом було підтверджено факт безпідставного нарахування та виплати заробітної плати гр. України О., що призвело до нанесення шкоди (збитків) НПП «Білобережжя Святослава» на суму більше 330 тис. грн.
Враховуючи, що колишній директор НПП «Білобережжя Святослава» відмовився добровільно відшкодувати завдану шкоду, адміністрацією національного природного парку «Білобережжя Святослава» було підготовлено цивільний позов в рамках згаданого кримінального провадження, з метою відшкодування матеріальної шкоди в розмірі 330 тис грн., завданої колишнім директором національного природного парку «Білобережжя Святослава», які були безпідставно привласнені останнім.
Найближчим часом обвинувальний акт разом з цивільним позовом будуть передані до суду, але з огляду на дії адвокатів колишнього директора, які не довіряють суддям Очаківського районного суду Миколаївської області (подані відповідні клопотання), розгляд даної кримінальної справи буде проводитись в іншому суді, що в свою чергу, з огляду на територіальну віддаленість та воєнний стан, ускладнить можливість прибуття до суду для надання показів багато чисельним свідкам, у тому числі співробітникам Парку.
Звертаємо увагу, що задокументований працівниками правоохоронних органів факт нанесення Парку збитків, через нарахування та виплату, колишнім директором, заробітної плати не існуючим працівникам є, нажаль, непоодиноким, адже є достовірні факти, які свідчать про це.
Просимо Вашої допомоги
Національний природний парк «Білобережжя Святослав» створено у 2012 році, як об’єкт природно-заповідного фонду України для охорони, популяризації та відтворення частини Кінбурнського півострову – унікальних піщаних арен Нижнього Дніпра, його тваринного та рослинного світу. Також до складу парку увійшли території озера Солонець–Тузли, в межах Коблівської ОТГ. З початку березня 2022 року та до цього часу парк перебуває в зоні активних бойових дій.Військові дії у поєднанні зі спричиненими ними пожежами та найбільшою техногенною катастрофою XXІ століття, – підривом дамби Каховської ГЕС, -знищили все живе. Проте навіть без точних даних науковці розуміють, що на відновлення заповідної зони необхідно дуже багато часу та зусиль.
За підрахунками наукових спеціалістів парку, екологічної інспекції постраждало більше 4 млн. дерев, більше 8тис.га території парку випалено, майже 2,5 тис. га підтоплено. Загальні збитки, завдані Кінбурнському півострову окупантами, підраховуються в 10-ки мільярдів гривень (підрахунок ведеться до теперішнього часу).
За цей час ворог викрав та знищив майже все, що було накопичено за одинадцять років діяльності парку. Йдеться про автомобілі, комп’ютерну техніку та офісне обладнання, фотоапарати, лабораторне устаткування, обладнання за спостереженням за тваринним та рослинним світом, зібрані гербарні матеріали, напрацьовані наукові дослідження. Офісна будівля парку, що знаходиться в м.Очаків, неодноразово зазнавала ракетних ударів. Пошкоджено покрівлю, стелю, знищені вікна та вхідні двері, офісна техніка . Наразі установа першочергово потребує оперативних автомобілів підвищеної прохідності, швидкісних катерів, комп’ютерного обладнання, принтерів, мікроскопів, фотоапаратів, цифрової метеостанції, а також генераторів, вікон, скла, шиферу, меблів. Усе це коштує десятки мільйонів гривень та років кропіткої праці співробітників парку, відданих заповідній справі, яку неможливо обрахувати в грошовому еквіваленті.
Сьогодні першочергове завдання парку — відновити матеріально-технічну базу аби мати можливість вживати ефективних заходів у фіксації злочинів російської армії та відновленні екосистеми заповідника.
Національний природний парк “Білобережжя Святослава” звертається до благодійників, друзів, колег, небайдужих громадян із проханням про допомогу.
Будемо вдячні за допомогу на відповідні реквізити установи:
НПП «Білобережжя Святослава»
ЄДРПОУ 38086503
р/р UA488201720313231003301081384
ДКСУ в м. Київ, МФО 820172
Контактна особа:
Коваль Віктор Васильович +38(095)0425863
Світ повинен знати про загрози для довкілля та екоцид з боку росіян в Україні, аби згодом відповісти перед людством за свої злочини. Разом – до Перемоги!
Остані відгуки