Семінар на актуальну тему
На початку червня 2022 року національним природним парком «Білобережжя Святослава» проведено науково-практичний семінар , щодо напрямків та методів збереження та відновлення прибережного літорального валу. Взагалі ця тема стала дуже актуальною для території Кінбурнської коси з грудня 2012 року, коли внаслідок комплексу та співпадіння негативних погодних факторів та наслідків мало врегульованої рекреаційної діяльності відбулись пошкодження (прориви) захисного приморського валу. Солоні води Чорного моря тоді почали проникати в низинні ділянки приморські ділянки наносячи істотну шкоду як для природних комплексів прилеглих територій так і для садиб та присадибних ділянок мешканців Кінбурнської коси. Внаслідок підтоплення та відповідно і засолення , випали локалітети орхідних на західній околиці села Покровське (Римби) , біля тисячі дерев сосни та маслинки сріблястої , погіршився стан та щільність угрупування мальовничих карликових (малих) півників , змінилась зона концентрації птахів на озері Солоне і т.д.
З того часу адміністрацією національного парку в координації з спеціалістами –науковцями проводяться комплексні заходи, як щодо моніторингу, відновлення порушених ділянок так і їх інфраструктурного облаштування в місцях проведення інтенсивної рекреаційної діяльності. Цим питанням і був присвячений науково-практичний семінар, відмінністю стала участь в роботі семінару представників з республіки Литва ,в саме національного парку «Куршська коса»- Ліни Діксайте. Вона поділилась більш ніж сторічним досвідом по збереженню та відновленню авандюни (літорального валу) на цьому прибалтійському заповідному об’єкті, розповіла про сучасний стан справ , нові підходи та навіть технології щодо відновлення авандюни та закликала до більш тісної співпраці в цьому питанні адміністрацій та наукових відділів двох парків. Продовжив семінар начальник науково-дослідного відділу національного природного парку Чаус Василь , який розповів про роботи щодо відновлення літорального валу з 2013 року, наголосив на особливостях та відмінностях умов Кінбурнської від Куршської коси та акцентував увагу на постійність моніторингу стану авандюни та необхідність комплексності вирішення цього питання .
Узагальнив матеріали спостережень, перспективи досліджень та надав інформацію щодо сучасного стану літорального валу на території Кінбурнської коси провідний фахівець – берегознавець нашого причорноморського регіону Давидов Олексій. Доповідачі семінару відповіли на фахові питання його учасників серед яких були як співробітники НПП «Білобережжя Святослава» так і представники регіонального ландшафтного парку «Кінбурнська коса».
Загалом за думкою всіх учасників семінар пройшов дуже змістовно він надав нові імпульси та ідеї для практичної роботи ,тим більше що час нашого військового тривожного сьогодення породжує і нові виклики в збереженні унікального заповідного приморського ландшафту.
З Повагою, науково-дослідний відділ НПП «Білобережжя Святослава»
Остані відгуки