Остані відгуки
  Февраль 2021
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
  « Ноя   Мар »
  1234567
  891011121314
  15161718192021
  22232425262728
  Архів

  Сльози на очах…

  На початку лютого цього року на природно-заповідних територіях національного природного парку відбувся злісний акт порушення природоохоронного законодавства, а саме – проїзд поза межами доріг загального користування значною кількістю позашляховиків марки Suzuki. Жорстока рекламна акція, замовлена популярному блогеру, обернулася для заповідної природи Кінбурну цинічно понівеченими дорогами, пляжами, рослинами і тваринами.

  Фото із соц мереж.
  На сьогоднішній день, в умовах відсутності доріг з твердим покриттям, з кожним роком збільшується потік позашляховиків, баг, квадроциклів та мотоциклів. Нажаль, велика кількість відвідувачів, які прибувають на територію Парку, мають вкрай низьку екологічну свідомість, приїжджаючи в Парк з метою тестдрайву своїх транспортних засобів. Така категорія відвідувачів завдає великої шкоди природним комплексам Парку за рахунок роз’їзджання території транспортними засобами і є фактично неконтрольованою, так як фізично зупинити такі транспортні засоби дуже складно, а фінансово спроможні відвідувачі, які можуть собі дозволити використання дорогих ТЗ, у своїй більшості ігнорують зауваження представників СДО Парку. Адміністративна відповідальність (ст.. 91 КУпАП – 153 – 408 грн.) для таких відвідувачів є несуттєвою. Зауважимо, що тільки за останні три роки працівниками Служби державної охорони парку проведено 170 рейдів, з них 71 спільний з іншими органами, в ході яких виявлено та припинено 388 порушень природоохоронного законодавства, складено 336 адміністративних протоколи, з них – 45 (!) адміністративних протоколів за ст. 91 КУпАП – проїзд поза межами доріг загального користування.
  Єдиним рішенням проблеми вбачається повна заборона в’їзду стороннього автотранспорту (особливо позашляховиків, баг, квадроциклів та мотоциклів) на територію Парку. Винятком повинен стати автотранспорт соціального, рекреаційного, протипожежного, природоохоронного забезпечення (ТЗ місцевих жителів, державних органів які виконують свої обов’язки, підприємців які забезпечать пересування рекреантів по визначеним маршрутам на території Парку та ін..). Перелік такого автотранспорту повинен визначатися місцевим органом управління за погодженням адміністрації Парку.
  Фактична реалізація такої заборони передбачає одночасну реалізацію кількох окремих проєктів:
  1. Спорудження фізичного бар’єру для недопущення проїзду автотранспорту на територію Парку об’їздними дорогами з території Херсонської області;
  2. Обладнання автономного контрольно-пропускного пункту (КПП) на основній дорозі з Херсонської області та забезпечення цілодобового чергування на ньому;
  3. Обладнання охороняємої платної автостоянки поблизу КПП та забезпечення перевезень відвідувачів Парку до місць їх відпочинку. Оптимально із залученням місцевих перевізників;
  4. Розробка та встановлення єдиних правил включення автотранспорту до переліку тих, які мають право пересуватись по території Парку.
  Наразі дана проблема та шляхи її вирішення озвучуються керівництвом нацпарку на всіх рівнях та мають позитивну оцінку як в Очаківській ОТГ, так і в Миколаївській ОДА. Звісно, це вартісні та довготривалі проєкти, проте без них не обійтися.
  Стосовно останнього факту жорстокого поводження з природою інформуємо, що відповідні матеріали щодо факту порушення за статтею 252 частиною 1 Кримінального Кодексу України відправлені до відділення поліції №7 Миколаївського райуправління поліції ГУНП Миколаївської області.
  Тож поважаємо закон і живемо в гармонії з природою!