Остані відгуки
  Декабрь 2018
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
  « Ноя   Фев »
   12
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930
  31  
  Архів

  Відбулося громадське обговорення Концепції рекреаційного використання території Кінбурнської коси, представлені НПП «Білобережжя Святослава»

  15 грудня цього року в Покровській сільраді відбулася чергова сесія, одним з питань якої було заслухано Концепцію рекреаційного використання території Кінбурнської коси.

  Дана Концепція є складовою Проекту організації території національного природного парку «Білобережжя Святослава», який наразі знаходиться на завершальній стадії затвердження в Міністерстві екології та природних ресурсів України.

  У своєму виступі директор парку Козловський Юрій Іванович наголосив, що це питання обговорюється навіть на урядовому рівні, адже рекреаційні питання Кінбурнської коси назріли вже до критичного стану. Протягом останніх років тут відбувається туристичний бум. Екологи констатують надмірне навантаження на природу коси, що несе негативні наслідки. Так не має бути. Ця цінна прирородоохоронна частина Очаківського району повинна розвиватися і процвітати саме за рахунок туризму. Тому постало невідкладне завдання — знайти компроміс між туризмом і екологією, розробити логічні правила організації відпочинку та забезпечити контроль за їх дотриманням. Цю складну роботу треба здійснити вже до початку нового сезону відпочинку.

  «Вся привабливість Кінбурнської коси в збереженні її мальовничих  еталонних місць, розмаїття ландшафтів, флори і фауни, тому пріоритетним питання залишається збереження природи», — додав керівник парку. Він докладно розповів своє бачення цього питання, адже саме на НПП покладено природоохоронні завдання і його працівникам доводиться боротися з варварськими формами відпочинку та ліквідовувати сміттєзвалища туристичних сезонів.

  Юрій Іванович інформував, що вже зроблено важливу принципову річ – заборонено забудову коси поза межами населених пунктів. Визначена лише зона стаціонарної рекреації для створення матеріальної бази Парку. Також, встановлено заповідну охоронну кілометрову зону для птахів — від початку стрілки вглиб коси. Але стоїть глобальне завдання — створення і облаштування зон відпочинку — так званої зони регульованої рекреації. Адже необхідно зберегти людям право та традиційний відпочинок на косі. І при цьому не нашкодити природі. Також, кардинально треба вирішувати питання утилізації відходів.

  Юрій Іванович представив розроблену науковцями парку Концепцію рекреаційного використання території Кінбурнської коси. В ній кілька основних напрямків: регулювання потоку автотранспорту; регулювання потоку рекреантів (відповідно до проведених розрахунків рекреаційна місткість прибережної зони Чорного моря в межах території НПП «Білобережжя Святослава» складає до 2000 осіб на добу. Традиційними видами відпочинку є екскурсії, одноденне перебування біля моря, розміщення в наметах); створення рекреаційних пунктів для наметів, створення рекреаційних ділянок для одноденного відпочинку, де будуть передбачені зручності і послуги, прибирання сміття; видалення твердих (з сортуванням) та рідких відходів; впорядкування забудови населених пунктів для попередження забруднення водоносного горизонту. Вирішення цих питань потребує залучення інших служб, навіть підприємств.

  В обговоренні Концепції взяли участь всі присутні.

  В завершенні було вирішено прийняти Концепцію рекреаційного використання території Кінбурнської коси.

  Відділ еколого-освітньої роботи

   та рекреаційного благоустрою

  НПП «Білобережжя Святослава»