Остані відгуки
  Май 2018
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
  « Апр   Июн »
   123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  28293031  
  Архів

  Відбувся «круглий стіл» з питань рекреації та збалансованого природокористування на Кінбурні

  У понеділок, 14 травня 2018 року в приміщенні Очаківської районної державної адміністрації відбулося друге засідання «круглого столу» щодо визначення шляхів збалансованого природокористування та рекреації на території Кінбурнської коси.

  Участь у засіданні прийняли Народний депутат України Вадатурський А.О., голова Очаківської РДА Самоуков С.В., в.о. директора НПП «Білобережжя Святослава» Козловський Ю.І., директор ДП «Очаківське ЛМГ» Туровський В.С., Покровський сільський голова Агафонов Г.М., в.о.начальника Управління екології та природних ресурсів Миколаївської ОДА Мац Д.А., начальник Управління Південного офісу Держаудитслужби в Миколаївській області Яковлєв Д.Т., в.о.начальника Управління містобудування та архітектури Миколаївської ОДА Григорьєва С.К., в.о. начальника Очаківської ОДПІ ГУ ДФС у Миколаївській області Бітун В.С., місцеві жителі коси, підприємці, перевізники, журналісти, представники громадськості.

  Начальником Управління Південного офісу Держаудитслужби було представлено Звіт щодо результатів проведеного державного фінансового аудиту, ефективності використання бюджетних коштів Національним природним парком «Білобережжя Святослава». В результаті проведення аудиту розроблено обґрунтовані пропозиції щодо підвищення ефективності використання бюджетних коштів шляхом удосконалення системи контролю та обліку відвідування території парку відпочиваючими і повноти оплати за надані послуги, а також покращення матеріально-технічного забезпечення нацпарку.

  В.о. директора НПП «Білобережжя Святослава» Козловський Ю.І. також прозвітував про виконання рішень, прийнятих на попередній нараді при голові Миколаївської ОДА. Так, створено спеціальну комісію по визначенню суб’єктів господарювання, які провадитимуть туристичну діяльність на рекреаційних пунктах НПП «Білобережжя Святослава», яка в квітні місяці на прозорих умовах визначила переможцем конкурсу туристичну компанію «Лідер–Тур». Цей туроператор бере на себе відповідальність організувати в межах рекреаційних пунктів цивілізований відпочинок в наметах, який повинен мінімізувати антропогенний вплив на вразливу природу Кінбурну. Планується облаштування рекреаційних дільниць наметами, туалетами та душовими кабінами з герметичними вигрібами, місцями для розведення багать, сортування та централізований вивіз відходів. Місця для купання будуть обстежені спеціалізованою організацією, а відпочивальники відповідним чином застраховані. Та головне – турфірма буде провадити свій бізнес легально, сплачуючи податки до бюджетів усіх рівнів, в тому числі і в бюджет Покровської сільської ради (у вигляді туристичного збору).

  З метою недопущення пожеж на території коси національним парком та ДП «Очаківське ЛМГ» відпрацьовано план спільних дій. Відповідно до нього пожежна техніка ЛМГ розташована в 3-х населених пунктах і за нею закріплені працівники Служби державної охорони парку. Скоординовані дії дозволили своєчасно виявити та ліквідувати загоряння від удару блискавки у лісовому кварталі 07 травня ц.р.

  З метою регулювання руху транспорту по території Кінбурнської коси за інформацією Покровського сільського голови Агафонова Г.М. рішенням Покровської сільради від 18.04.2018р. визначено та затверджено перелік та схему доріг загального користування. Козловський Ю.І. поінформував присутніх про те, що до 01.06.2018р. буде встановлено 30 дорожніх знаків, які вказують напрям руху та попереджають про заборону виїзду за межі доріг загального користування.

  Для присутніх підприємців та перевізників була цікавою інформація від керівника Очаківської державної податкової інспекції щодо порядку та особливостей сплати податків та зборів особами, що надають на території Кінбурнської коси рекреаційні послуги в межах населених пунктів. Адже багатоджерельне наповнення бюджету сільської ради буде мати значні позитивні зрушення для розвитку всієї громади. Також заплановано провести розширену нараду безпосередньо на території півострову з жителями Покровської сільради з залученням податківців.

  Завершуючи роботу «круглого столу», Народний депутат України Вадатурський А.О. подякував всім небайдужим до долі Кінбурнської коси і закликав регулярно проводити такі зустрічі, які дають змогу відкрито і конструктивно знаходити шляхи її подальшого розвитку.

   

  Адміністрація НПП «Білобережжя Святослава»