Остані відгуки
  Сентябрь 2013
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
  « Авг   Окт »
   1
  2345678
  9101112131415
  16171819202122
  23242526272829
  30  
  Архів

  Проблема засмічення водойм стає дедалі гострішою!

   Пластикові відходи стали невід’ємною частиною нашого життя. Нас оточують пластикові пляшки, поліетиленові пакети, меблі, електричні пристрої, упаковка харчових продуктів, будівельні матеріали та багато іншого. Багато відходів зрештою потрапляють у море. Оскільки пластик легший за воду, він плаває всюди – на однин квадратний кілометр океану припадає близько ста грамів пластику.

   

  В океанах, за приблизними підрахунками, плаває понад сорок тисяч тонн пластикових відходів. Від цього страждають, наприклад, водяні птахи, риби та черепахи. Вони помилково їдять пластик та помирають через те, що не можуть його перетравити. Риба, яка випадково їсть пластикове сміття, помирає. Пластикове сміття у морі є небезпечним для птахів, морської фауни та багатьох риб.

  Через постійні припливи та відпливи хвиль та через агресивне сонячне випромінення пластик розкладається на маленькі частинки доки стає невидимим для людського ока. Більшість пластику в океанах зменшилася до розмірів мікропластику. Сьогодні дуже багато пластикового сміття є мікроскопічно маленьким вже тоді, коли воно досягає моря.

  Більшість відходів – це синтетичні волокна із текстилю, компоненти миючих засобів, косметики та каталізаторів, які використовуються в хімічному виробництві. Також маленькі частинки автомобільних шин разом із дощовою водою потрапляють у річки, а потім у море. Оскільки цей пластик невидимий людському оку, громадськість дуже довго ігнорувала цю проблему.

   Не викликає сумнівів лише одне – морські жителі страждають від пластикового сміття!

  З метою збереження природи й одночасно місця відпочинку, обов’язково зберіть сміття, відсортуйте його та покладіть у окремі контейнери: «для пластику», «для скла», «для органічних відходів». Чим більше відсортованого сміття буде вивезено з заповідної території та передано на переробку, тим менше залишиться його на узбережжі та потрапить у море. Ви також можете забрати сміття з собою!

   

  Інженер з охорони природних екосистем
  та інженер з охорони тавариного світу 
  СДО НПП "Білобережжя святослава"