Остані відгуки
  Февраль 2013
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
  « Янв   Мар »
   123
  45678910
  11121314151617
  18192021222324
  25262728  
  Архів

  До Всесвітнього дня охорони водно – болотних угідь – круглий стіл

             У 2013 році за пропозицією конвенції про водно – болотні угіддя, що мають міжнародне значення, головним чином як середовища існування водоплавних птахів (відома під назвою «Рамсарська конвенція» за назвою міста заснування – Рамсар, що в Ірані), — Всесвітній день ВБУ відзначається під девізом «Водно-болотні угіддя зберігають воду». Це підкреслює тісний зв’язок між водно – болотними угіддями, водою і людьми та пропонує підвищити рівень нашої обізнаності та усвідомлення що втрата ВБУ є непоправною шкодою. 

  Напередодні, 2 лютого – Всесвітнього дня охорони водно – болотних угідь, у екоосвітньому класі РЛП «Кінбурнська коса» відбулося засідання круглого столу «Роль природно – заповідних об’єктів у вирішенні проблемних питань екологічної освіти та виховання підростаючого покоління». Організатори круглого столу: РЛП «Кінбурнська коса», НПП «Білобережжя Святослава» та відділ освіти Очаківської міської ради запросили до участі у засіданні вчителів біології та екології, вчителів початкових класів, методистів та вихователів дошкільних та загально – освітніх закладів міста.

   

  Присутні ознайомилися з діяльністю національного природного парку «Білобережжя Святослава» та проблемами збереження водно – болотних угідь. Щоб долучитися до дослідження водно – болотних видів птахів та взяти участь у заходах по їх збереженню та охороні – співробітники парку запропонували вчителям та вихователям взяти участь у екологічному проекті «Птах узбережжя» та підготували для шкіл екологічний бюллетень «Гілея», який також присвятили  водно – болотним угіддям.

  Учасники круглого столу обговорили позитивну роль заповідних об’єктів у екологоосвітньої діяльності. Методист ДНЗ № 1 Куцька З.Д поділилися досвідом багаторічного співробітництва дитячого садка та РЛП «Кінбурнська коса». Як продовжують у початковій школі виховувати власну відповідальність за збереження природи, розповіла Клімчук С.Г. — вчитель початкових класів ЗОШ № 1: її учні першими підтримали весняну акцію, запропоновану регіональним ландшафтним парком: «Домівка для пернатого друга», Лозовська С. М. вчитель початкових класів ЗОШ № 2 поділилася власним досвідом організації першої зимовій акції парку: «Щедра годівниця», а з яким захопленням вихованці НВК «Сонечко» дбають про «Чисте узбережжя» та підгодовують птахів, розповіла вихователь НВК Верховляк Т.В.

  Методист відділу освіти Головня Л.А. позитивно оцінила спільну еколого – освітню діяльність освітніх закладів та природних парків та висловила пропозиції щодо підвищення результативності виступів наших учнів  — учасників МАН, конференції, конкурсів та олімпіад природничого напрямку. У свою чергу наукові співробітники національного парку Костянтин Редінов та Ольга Марчинська – Андрєєва запевнили що зовсім скоро у екоосвітньому центрі всі бажаючі  можуть ознайомитися зі статтями наукових співробітників парку, скористуватися відеотекою: «Природа та історія краю» та пообіцяли допомогу у організації та проведенні шкільних науково — пізнавальних робіт на території  парку. Вчителя біології та екології також запропонували шляхи підвищення рівня екологічної культури учнів та сподіваються  на покращення інформування про природу нашої місцевості.

  У результаті обговорення учасники круглого столу вирішили підтримати та продовжити співробітництво закладів освіти з регіональним ландшафтним парком «Кінбурнська коса» та національним природним парком «Білобережжя Святослава» у галузі екологоосвітньої діяльності.

   

   

   

   Форманюк І.В., провідний фахівець з екоосвіти