Остані відгуки
  Декабрь 2012
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
  « Ноя   Янв »
   12
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930
  31  
  Архів

  Екологічному вихованню малюків – увага і творчий підхід

  Екохвилинки – так називаються  практикуми з екологічного виховання, започатковані екоосвітнім підрозділом НПП «Білобережжя Святослава» для  самих маленьких жителів Кінбурнської коси — вихованців дитячого садка «Лісова казка». Їх плануванням, розробкою  та проведенням займається фахівець з екологічної освіти НПП «Білобережжя Святослава» Янчишина Олена Володимирівна.

  Щотижневі заняття протягом 20 – 30 хвилин потребують ретельної підготовки і проводяться під час прогулянки та безпосередньо у дитячому садочку. Так восени на екохвилинках діти визначали перші ознаки осені, спостерігали за змінами у житті дерев, степової рослинності, водних джерел. На початку зими вихованці дитячого садочку успішно «зустрічали зимуючих птахів», взявши активну участь у екохвилинці  «Синичкин день», дізналися як зимують тварини коси, якої допомоги потребують. І як результат – підтримали проведення щорічної акції «Щедра годівниця», а це означає що вони не тільки зроблять годівнички, але й будуть систематично підгодовувати птахів, спостерігати за їх поведінкою та обов’язково намалюють «відвідувачів» власних годівниць.

  Зараз зима, але у дитячому садку продовжується робота по вивченню правил поводження у природі. Так нещодавно, у рамках тижня пожежонебезпеки, Олена Володимирівна підготувала для малюків екологічну казку про пригоди неслухняної лисиці, завдяки якої сталася пожежа. Спостережливі та уважні дітлахи не тільки зупинили лисицю, вони висловили своє власне відношення до цієї події у малюнках.


   

  У наступному 2013 році, за ініціативою екоосвітнього підрозділу НПП «Білобережжя Святослава», у дитячому садочку «Лісова казка» починає діяти ляльковий екотеатр, головним режисером якого буде фахівець з екоосвіти О.В. Янчишина.

  Завдяки створенню куточку природи «Бджілка» батьки мають змогу ознайомитися з еколого – освітньою діяльністю у дитячому садку. Олена Володимирівна разом з вихователями розміщують там інформацію про природу Кінбурна, дитячі малюнки, висвітлюють еколого – освітні заходи. 

  Сподіваємося, що така форма екоосвітніх заходів здатна розширити уявлення дітей про рослинний і тваринний світ Кінбурна, навчити їх вже змалку помічати характерні особливості явищ природи, розвивати уважність та спостережливість, виховувати бажання оберігати рідну природу.

  Провідний фахівець з екоосвіти парку Форманюк І.В.