Остані відгуки

    March 2024
    M T W T F S S
     123
    45678910
    11121314151617
    18192021222324
    25262728293031

    Архів

    Про затвердження знаків розрізнення, зразків, порядку та норм носіння форменого одягу працівниками служби державної охорони природно-заповідного фонду України

    МІНІСТЕРСТВО ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ

    НАКАЗ

    28.01.2019              м. Київ                            N 41
    Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
    04 квітня 2019 р. за N 360/33331

    Про затвердження знаків розрізнення, зразків, порядку та норм носіння форменого одягу працівниками служби державної охорони природно-заповідного фонду України

    Зміст

    1. Наказ Міністерства екології та природних ресурсів України “Про затвердження знаків розрізнення, зразків, порядку та норм носіння форменого одягу працівниками служби державної охорони природно-заповідного фонду України” від 28 січня 2019 року N 41.

    Опис і зразки знаків розрізнення та форменого одягу працівників служби державної охорони природно-заповідного фонду України;

    Норми забезпечення форменим одягом працівників служби державної охорони природно-заповідного фонду України та строки його носіння;

    2. Правила носіння форменого одягу та знаків розрізнення працівниками служби державної охорони природно-заповідного фонду України.

    МІНІСТЕРСТВО ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ

    НАКАЗ

    28.01.2019
    м. Київ
    N 41
    Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
    04 квітня 2019 р. за N 360/33331

    Про затвердження знаків розрізнення, зразків, порядку та норм носіння форменого одягу працівниками служби державної охорони природно-заповідного фонду України

    Відповідно до статті 61 Закону України “Про природно-заповідний фонд України”, пункту 7 Положення про службу державної охорони природно-заповідного фонду України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 липня 2000 року N 1127, абзацу четвертого підпункту 47 пункту 4 Положення про Міністерство екології та природних ресурсів України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 січня 2015 року N 32,
    НАКАЗУЮ:
    1. Затвердити такі, що додаються:
    Опис і зразки знаків розрізнення та форменого одягу працівників служби державної охорони природно-заповідного фонду України;
    Норми забезпечення форменим одягом працівників служби державної охорони природно-заповідного фонду України та строки його носіння;
    2. Керівникам служб державної охорони природно-заповідного фонду організувати забезпечення працівників служб державної охорони природно-заповідного фонду форменим одягом та знаками розрізнення встановлених зразків згідно із встановленими нормами.
    3. Установити, що:
    забезпечення форменим одягом та знаками розрізнення працівників служб державної охорони природно-заповідного фонду України здійснюється згідно із затвердженими пунктом 1 цього наказу описами та зразками, нормами та строками носіння після закінчення строків носіння раніше виданого форменого одягу та знаків розрізнення;
    придбання форменого одягу здійснюється за рахунок та в межах коштів, передбачених на утримання спеціальних адміністрацій територій та об’єктів природно-заповідного фонду, а також інших джерел, не заборонених законом, з урахуванням установлених нормами строків носіння форменого одягу та знаків розрізнення.
    5. Департаменту екомережі та природно-заповідного фонду (Парчук Г. В.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
    6. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
    7. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
    Міністр
    О. Семерак
    ПОГОДЖЕНО:
    Заступник голови Комісії
    державних нагород та геральдики
    О. Дніпров
    Керівник Секретаріату СПО
    роботодавців на національному рівні
    Р. Іллічов
    Перший заступник Голови
    СПО об’єднань профспілок
    О. О. Шубін
    ЗАТВЕРДЖЕНО
    Наказ Міністерства екології та природних ресурсів України
    28 січня 2019 року N 41

    Опис і зразки
    знаків розрізнення та форменого одягу працівників служби державної охорони природно-заповідного фонду України

    I. Знаки розрізнення

    1. До знаків розрізнення працівників служби державної охорони природно-заповідного фонду України (далі – служба держохорони ПЗФ) належать:
    емблема служби держохорони ПЗФ;
    нарукавна емблема служби держохорони ПЗФ;
    нарукавна емблема служби державної охорони території (об’єкта) природно-заповідного фонду;
    особистий жетон працівника служби держохорони ПЗФ;
    нагрудний знак із зазначенням посади працівника служби держохорони ПЗФ;
    знак.
    2. Емблема служби держохорони ПЗФ має вигляд круглого смарагдово-зеленого щита, у центрі якого розташовано схематичне зображення дуба золотистого (жовтого) кольору. На стовбурі дуба – зображення смарагдово-зеленої плямистої саламандри. У верхній частині емблему увінчує зображення малого Державного Герба України.
    Емблема служби держохорони ПЗФ відтворюється на нарукавній емблемі служби держохорони ПЗФ, особистому жетоні, знаку, ґудзиках до форменого одягу.
     
    3. Нарукавна емблема служби держохорони ПЗФ України має вигляд круглого щита синього кольору з кантом золотистого (жовтого) кольору. В центрі щита розміщено емблему служби держохорони ПЗФ. По колу – написи “СЛУЖБА ДЕРЖАВНОЇ ОХОРОНИ” (у верхній частині) та “ПРИРОДНО-ЗАПОВІДНОГО ФОНДУ” (у нижній частині) літерами золотистого (жовтого) кольору. Розмір щита – 90 міліметрів у діаметрі.
     
    4. Нарукавні емблеми служб державної охорони територій (об’єктів) природно-заповідного фонду мають вигляд круглих щитів, у центрі яких розміщено власні емблеми територій (об’єктів) природно-заповідного фонду. По колу – написи з назвою території (об’єкта) природно-заповідного фонду (у верхній частині) та власною назвою території (об’єкта) природно-заповідного фонду (у нижній частині). Розмір щита – 90 міліметрів у діаметрі.
     
    5. Особистий жетон працівника служби держохорони ПЗФ має форму фігурного щита з білого металу. Розмір щита – 65 х 50 міліметрів, ширина окантовки – 2 міліметри. У центрі – зображення емблеми служби держохорони ПЗФ з жовтого металу, покрите емаллю смарагдово-зеленого та синього кольорів. У верхній частині жетона півколом нанесено надпис зеленою емаллю “СЛУЖБА ДЕРЖАВНОЇ ОХОРОНИ” шрифтом MyriadPro заввишки 7 міліметрів. У нижній частині емблеми півколом нанесено напис зеленою емаллю “ПРИРОДО-ЗАПОВІДНИЙ ФОНД” шрифтом MyriadPro заввишки 7 міліметрів. У нижній частині жетона на полірованій дугоподібній смузі наноситься індивідуальний номер працівника служби держохорони ПЗФ із трьох цифр заввишки 7 міліметрів.
    На зворотному боці жетона розміщено застібку-шпильку карабінного типу або металеву пружину уздовж вертикальної вісі жетона для кріплення до елементів форменого одягу.
     
    6. Нагрудний знак у вигляді таблички з металу жовтого кольору має форму прямокутника. У центрі – напис зеленого кольору із зазначенням посади працівника служби держохорони ПЗФ шрифтом MyriadPro.
    На нагрудному знаку у вигляді таблички не зазначаються найменування установи ПЗФ, відділу (сектору) служби держохорони ПЗФ та найменування науково-дослідного природоохоронного відділення, в якому працює працівник служби держохорони ПЗФ. Для зазначення посади застосовуються такі скорочення: “ПЗФ” (природно-заповідний фонд); “ПНДВ” (природоохоронне науково-дослідне відділення).
    Розміри нагрудного знака у вигляді таблички: висота – 13 міліметрів, ширина – 80 міліметрів, висота літер – максимум 7 міліметрів (залежно від довжини речення та слів). На зворотному боці знаходиться кріплення до предметів форменого одягу, яке може бути як у формі шпильки (у вигляді двох цангових затискачів), так і у вигляді магнітної стрічки, з’єднаної з металевою пластиною.
     
     
    7. Знак відтворює емблему служби держохорони ПЗФ та кріпиться до головних уборів. Знак типу А – металевий (діаметром 4 сантиметри), кріпиться за допомогою клямри. Знак типу Б (діаметром 6 сантиметрів) нашивається.
     

    II. Формений одяг

    1. Формений одяг працівників служби держохорони ПЗФ поділяється на вихідний та повсякденний.
    2. Вихідний формений одяг.
    Капелюх
    Капелюх з невеликими (загнутими ззаду) полями – з фетру темно-зеленого кольору, охоплений у нижній частині тулії смужкою з натуральної шкіри світло-зеленого кольору та оздоблений декоративним дубовим листком з того самого матеріалу. Спереду на капелюсі розміщується металевий знак.
     
    Костюм чоловічий (кітель, брюки)
    Костюм чоловічий з напіввовняної тканини.
    Кітель фісташкового кольору (на підкладці) з відкладним коміром (з відрізною сіткою) та лацканами, центральною бортовою застібкою на чотири формені ґудзики золотистого кольору. Пілочки з відрізними бочками, виточками по лінії талії, прорізними кишенями з трапецієподібними клапанами, які застібаються на формені ґудзики золотистого кольору, і двома боковими прорізними кишенями з обшивками та клапанами трапецієподібної форми. Спинка із середнім швом та шліцом. Рукави вшивні двошовні. На підкладці пілочок – дві прорізні кишені.
    Брюки темно-зеленого кольору навипуск з пришивним поясом з перехідником (на правій частині), який застібається на два ґудзики (або на один ґудзик та металевий гачок), із застібкою в середньому шві передніх половинок на “блискавку” (або ґудзики) та леєю. Передні половинки – на підкладці, з м’якими складками (по одній на кожній половинці) та боковими кишенями. На поясі – шість хомутиків для ременя. Задні половинки з виточками (по дві на кожній). На правій задній половинці – прорізна кишеня з клапаном і обшивкою, яка застібається на начіпну петлю і ґудзик. Низ брюк оброблено швом упідгин з брючною тасьмою.
     
    Костюм жіночий (кітель, спідниця/брюки)
    Костюм жіночий з напіввовняної тканини.
    Кітель фісташкового кольору (на підкладці) з відкладним коміром та лацканами, центральною бортовою застібкою на три формені ґудзики золотистого кольору. Пілочки з відрізними бочками, виточками по лінії талії, боковими прорізними кишенями з фігурними клапанами. Спинка зі швом посередині. Рукави вшивні двошовні. На підкладці правої пілочки – внутрішня прорізна кишеня з листочкою, яка застібається на ґудзик. На передпліччях кітеля на відстані 8 сантиметрів від нижнього краю рукава нашиваються нарукавні знаки розрізнення. У верхній частині лівого рукава на відстані 4 сантиметри від плечового шва нашивається емблема належності до служби держохорони ПЗФ.
    Спідниця темно-зеленого кольору (на підкладці) – пряма тришовна з пришивним поясом, який застібається на ґудзик. Переднє та заднє полотнища з виточками. Заднє полотнище – зі швом посередині, який закінчується шліцом. У шві заднього полотнища – застібка на “блискавку”. У шві з’єднання пояса зі спідницею в ділянці бокових швів вшито тасьму для підвішування.
    Брюки темно-зеленого кольору навипуск з пришивним поясом, який застібається на два ґудзики (або на один ґудзик та металевий гачок), застібкою в середньому шві передніх половинок на “блискавку” (або ґудзики) та леєю.
    На поясі – шість хомутиків для ременя. Задні половинки з виточками (по дві на кожній). На правій задній половинці – прорізна кишеня з клапаном і обшивкою, яка застібається на начіпну петлю і ґудзик. Низ брюк оброблено швом упідгин з брючною тасьмою.
     
    Сорочка чоловіча
    Сорочка чоловіча з гладкофарбованої сорочкової тканини фісташкового кольору.
    Сорочка типу А з відкладним коміром на відрізній стійці та застібкою на ґудзики. Пілочки з двома нагрудними накладними кишенями з трапецієподібними клапанами, які застібаються на ґудзики. Накладні кишені з двома застроченими складками. Спинка на кокетці з двома складками. Рукави вшивні двошовні довгі – на манжетах, що застібаються на ґудзик, сорочка застібається на шість формених ґудзиків малого розміру.
    Сорочка типу Б за зовнішнім виглядом та конструкцією така сама, як і сорочка типу А. Рукави короткі з манжетами.
     
    Блузка жіноча
    Блузка жіноча з гладкофарбованої сорочкової тканини фісташкового кольору.
    Блузка типу А з відкладним коміром на відрізній стійці та застібкою на ґудзики. Пілочки з двома нагрудними накладними кишенями з трапецієподібними клапанами, які застібаються на ґудзики. Накладні кишені з двома застроченими складками. Спинка на кокетці з двома складками у шві. Рукави вшивні двошовні – на манжетах, що застібаються на ґудзик, блузка застібається на шість формених ґудзиків малого розміру.
    Блузка типу Б за зовнішнім виглядом та конструкцією така сама, як і блузка типу А. Рукави короткі з манжетами.
     
    Краватка чоловіча
    Краватка темно-зеленого кольору складається з основної деталі, вузла та шийки. Шийка виготовлена з основної тканини, тасьма – еластична, фурнітура – металева.
     
    Краватка жіноча
    Краватка-бант жіноча з однотонної синтетичної тканини темно-зеленого кольору. Складається з двох основних деталей, вузла та шийки. Шийка виготовлена з основної тканини, тасьма – еластична, фурнітура – металева
      
    Туфлі чоловічі
    Туфлі чоловічі (з натуральної шкіри чорного кольору) з прихованими гумовими вставками вздовж переднього краю берців та союзки. По верхньому краю берців та задньому зовнішньому ременю розташовано амортизатор. Союзка, берці, задній зовнішній ремінь – із шкіри хромового методу дублення. Підкладка з натуральної підкладкової шкіри чорного кольору. Основна устілка з устілково-целюлозного матеріалу. Підошва формована (з термоеластопласту). Метод кріплення низу – клейовий.
     
    Туфлі жіночі
    Туфлі жіночі (з натуральної шкіри чорного кольору хромового методу дублення) типу “човник” з коловими союзками та відрізними бочками. Зовнішні краї деталей оброблено в загин. Підкладка з підкладкової шкіри, основна устілка з устілково-целюлозного матеріалу. Підошва зі шкірвалону. Метод кріплення низу – клейовий або комбінований.
      
    Плащ
    Однобортний чоловічий плащ прямого силуету з плащової тканини фісташкового кольору з центральною потаємною застібкою на ґудзики, відкладним коміром та лацканами й поясом по лінії талії, який застібається на пряжку. У бокових швах – хомутики для пояса. Пілочки з кокетками та боковими прорізними кишенями з настрочними листочками. Спинка з кокеткою з відлітним краєм та середнім швом, який закінчується шліцом. Рукави вшивні тришовні. По низу рукавів – хлястики, які застібаються на формені ґудзики у тон тканини верху. На ділянках плечових швів розташовано подвійні погони-хлястики, які застібаються на ґудзики у тон тканини верху. Плащ на підкладці, має знімну підстібку з напіввовняної тканини.
     
    Шапка зимова
    Шапка зимова з плащової тканини зеленого кольору зі штучним хутром та козирком. Клапани шапки застібаються під підборіддям (та ззаду) за допомогою кріплення “велкро”. Має утеплений налобник. На передній частині налобника кріпиться металевий знак.
     
    Куртка зимова
    Куртка зимова з плащової тканини фісташкового кольору з центральною бортовою застібкою на “блискавку” та чотири ґудзики, розташовані на настрочній планці-застібці, відкладним коміром на стійці з натурального хутра, підстібкою із штучного хутра та знімним утепленим капюшоном. На пілочках розташовано верхні та бокові прорізні кишені “в рамку” з фігурними клапанами із застібкою на “блискавку” та бокові прорізні кишені з фігурними клапанами, що застібаються на ґудзики у тон тканини верху. Спинка з середнім швом та обшивними складками (на кокетці). По лінії талії – куліса з люверсами (блочками) на підбортах. Рукави вшивні двошовні (з підсилювальними накладками на ліктях). На плечах – погони-хлястики, які застібаються на ґудзики у тон тканини верху. Знімний капюшон, що складається з бокових частин, середньої частини і козирка, пристібається до куртки на “блискавку”, по передньому краю – куліса. На підкладці лівої пілочки розташовано внутрішню прорізну кишеню “в рамку” із застібкою “блискавка”.
     
     
    Кашне
    Кашне трикотажне з напіввовняної пряжі фісташкового кольору (прямокутної форми), оздоблене китицями.
     
    Чоботи чоловічі утеплені
    Чоботи чоловічі утеплені (з натуральної шкіри чорного кольору) із застібкою на “блискавку” з внутрішнього боку берців. Суцільна союзка та розрізні берці – із шкіри хромового методу дублення. Підкладка зі штучного хутра, основна устілка з устілково-целюлозного матеріалу. Підошва формована (з термоеластопласту). Метод кріплення низу – клейовий.
     
    Чоботи жіночі утеплені
    Чоботи жіночі утеплені (з натуральної шкіри чорного кольору хромового методу дублення) із застібкою на “блискавку”, настрочними носками та розрізними халявами. Підкладка зі штучного хутра. Метод кріплення низу – клейовий. Підошва формована (з термоеластопласту або зі шкірвалону). Підбори – 50 міліметрів.
     
    Рукавички
    Рукавички типу А з натуральної шкіри чорного кольору (п’ятипалі).
    Рукавички типу Б трикотажні (п’ятипалі) з напіввовняної пряжі чорного кольору (з прямокутними напульсниками).
     
    Ремінь для брюк
    Ремінь з натуральної шкіри чорного кольору завширшки 3,5 сантиметра з металевою пряжкою жовтого кольору та двома хомутиками.
     
    Ґудзики
    Ґудзики формені великі та малі відтворюють емблему служби держохорони ПЗФ. Рельєфні, виготовлені з металу або амінопласту. Формений ґудзик великий діаметром 22 міліметри. Формений ґудзик малий діаметром 14 міліметрів. На задній частині ґудзика – вушко для кріплення до одягу.
     
    3. Повсякденний формений одяг.
    Кепі
    Кепі типу “бейсболка” з напіввовняної тканини та складається з п’яти клинів та козирка. Передній клин з виточкою посередині та вишивкою. У верхній частині в точці з’єднання клинів – ґудзик, обтягнутий основною тканиною, ззаду – пластикова застібка для регулювання розміру. Для установ ПЗФ, розташованих у зонах Українських Карпат, широколистих лісів (Полісся), передбачено кепі оливково-зеленого кольору, для установ ПЗФ у зонах лісостепу, степу та гірського Криму – кольору “койот”.
     
    Капелюх польовий
    Капелюх польовий (з двошарової сітчастої тканини) складається з основи – тулії та бортів у нижній частині – полів. Спереду на капелюсі розміщується металевий знак. Для установ ПЗФ, розташованих у зонах Українських Карпат, широколистих лісів (Полісся), передбачено капелюх польовий оливково-зеленого кольору, для установ ПЗФ у зонах лісостепу, степу та гірського Криму – кольору “койот”.
     
    Куртка тактична
    Куртка тактична зі змішаної тканини з центральною прихованою застібкою на ґудзики. Пілочки з чотирма накладними нагрудними кишенями з клапанами фігурної форми, які застібаються на текстильну стрічку “велкро”. Спинка з відрізною кокеткою та вентиляційними каналами, розташованими під нею. Рукави вшивні двошовні з хлястиками по низу, які вшито в ліктьові шви. Хлястики застібаються на текстильну стрічку “велкро”. На рукавах – накладні кишені з платформою з текстильної стрічки “велкро” для кріплення знімних нарукавних емблем. Кишені з клапанами фігурної форми на текстильній стрічці “велкро”. Комір кітеля – відкладний.
    Для установ ПЗФ, розташованих у зонах Українських Карпат, широколистих лісів (Полісся), передбачено куртку літню оливково-зеленого кольору, для установ ПЗФ у зонах лісостепу, степу та гірського Криму – кольору “койот”.
     
    Брюки тактичні
    Брюки прямої форми із змішаної тканини, суцільно викроєним поясом, бокові частини якого стягнуто двома рядами еластичної стрічки. На пояс нашито п’ять хомутиків. У середньому шві передніх половинок – застібка на ґудзики. Передні половинки з відрізними бочками, які утворюють бокові кишені. У ділянці стегон (на обох передніх половинках) нашито накладні кишені з клапанами фігурної форми, які застібаються на текстильну стрічку “велкро”. На лівій передній половинці (над накладною кишенею) нашито ще одну накладну кишеню з клапаном фігурної форми, який застібається на текстильну стрічку “велкро”.
    Для установ ПЗФ, розташованих у зонах Українських Карпат, широколистих лісів (Полісся), передбачено брюки оливково-зеленого кольору, для установ ПЗФ у зонах лісостепу, степу та гірського Криму – кольору “койот”.
     
    Фуфайка з короткими рукавами
    Фуфайка з короткими рукавами з гладкофарбованого трикотажного бавовняного полотна. Короткі рукави вшивні. Горловину оброблено трикотажною бейкою. Низ рукавів та фуфайки оброблено швом упідгин.
    Для установ ПЗФ, розташованих у зонах Українських Карпат, широколистих лісів (Полісся), передбачено фуфайку оливково-зеленого кольору, для установ ПЗФ у зонах лісостепу, степу та гірського Криму – кольору “койот”.
     
    Теніска
    Теніска-поло трикотажна з гладкофарбованого трикотажного бавовняного полотна дрібновізерункового плетіння. Пілочка суцільна із застібкою на три ґудзики в тон кольору трикотажного полотна. Комір трикотажний вшивний, короткі рукави вшивні. Низ теніски та рукавів оброблено швами упідгин.
    Для установ ПЗФ, розташованих у зонах Українських Карпат, широколистих лісів (Полісся), передбачено теніску оливково-зеленого кольору, для установ ПЗФ у зонах лісостепу, степу та гірського Криму – кольору “койот”.
     
    Сорочка з довгим рукавом
    Сорочка з довгим рукавом із гладкофарбованої сорочкової тканини, відкладним коміром на відрізній стійці та застібкою на ґудзики. Пілочки з двома нагрудними накладними кишенями з фігурними клапанами, які застібаються на ґудзики. На лівій пілочці над нагрудною кишенею нашито прямокутник з двома металевими блочками, розташованими один над одним для кріплення жетона. Із зворотного боку лівої пілочки в місці нашивання прямокутника розташовано посилювальну смужку з основної тканини, один кінець якої вшито в плечовий шов, а інший закріплено швом нашивання клапана. Спинка на кокетці з двома складками у шві пришивання кокетки. Довгі рукави вшивні двошовні на манжетах, що застібаються на ґудзик.
    Для установ ПЗФ, розташованих у зонах Українських Карпат, широколистих лісів (Полісся), передбачено сорочку з довгим рукавом оливково-зеленого кольору, для установ ПЗФ у зонах лісостепу, степу та гірського Криму – кольору “койот”.
     
    Сорочка тактична
    Сорочка тактична з потовідвідними властивостями та антистатичною ниткою. Рукави і плечові елементи зі щільної тканини “рип-стоп” – з вітрозахисними та зносостійкими властивостями. На рукавах – кишені з нашивками “велкро” для розміщення знаків розрізнення, комір – стійка із застібкою на “блискавку”, рукави на застібках “велкро” для регулювання.
    Для установ ПЗФ, розташованих у зонах Українських Карпат, широколистих лісів (Полісся), передбачено тактичну сорочку оливково-зеленого кольору, для установ ПЗФ у зонах лісостепу, степу та гірського Криму – кольору “койот”.
     
    Куртка тактична демісезонна
    Куртку демісезонну виготовлено з міжшарової поліуретанової мембрани, яка захищає від негоди. Усередині – тонкий фліс. Куртка має двосторонню застібку на “блискавку” із захистом підборіддя. Комірець – стійка, доповнений капюшоном, що регулюється. Під пахвами є вентиляційні відділення із застібками на “блискавки”. На куртці дві нагрудні кишені із застібками на “блискавки”, в яких розташовано приховані панелі, дві бічні врізні кишені із застібками на “блискавки”, дві нарукавні кишені з панелями “велкро”, одна кишеня на передпліччі, а також наскрізна кишеня ззаду. З обох боків куртка доповнена застібками на “блискавки” для швидкого доступу до зброї або спорядження, що зафіксовані карабіном, який розстібається одним рухом (якщо потягнути за шнур). Манжети регулюються клапаном за допомогою панелі “велкро”.
    Для установ ПЗФ, розташованих у зонах Українських Карпат, широколистих лісів (Полісся), передбачено куртку тактичну демісезонну оливково-зеленого кольору, для установ ПЗФ у зонах лісостепу, степу та гірського Криму – кольору “койот”.
     
    Шапка флісова
    Шапку виготовлено з мікрофлісу оливкового кольору з гігроскопічними і гіпоалергенними властивостями. На передній частині посередині розміщується емблема належності до служби держохорони ПЗФ.
     
    Куртка польова зимова
    Куртка зимова оливкового кольору з водовідштовхувальної мембрани з утеплювачем та підсилювальними накладками, розрахована на температуру до -25° C. Комір з утепленим капюшоном, регулювальним шнуром і фіксатором. Зовнішні застібки на “блискавки” водонепроникні з внутрішньою вітрозахисною планкою із захистом верху. Застібки з двостороннім роз’ємом та двома верхніми ізолювальними планками. Куртка має зовнішню приховану кишеню і дві великі внутрішні кишені із сітки із застібками на “блискавки”, застібки на “блискавки” з боків – для вентиляції, дві кишені у верхній частині рукавів з “велкро”-панелями – для емблем, одну кишеню розташовано внизу лівого рукава. Низ куртки регулюється внутрішнім еластичним шнуром і фіксаторами.
     
    Брюки польові утеплені
    Утеплені брюки для екстремально низької температури з утеплювачем з водовідштовхувальними властивостями. Брюки оливкового кольору прямої форми, із суцільно викроєним поясом, який стягується двома рядами еластичної стрічки та еластичним шнуром між ними. У шов оброблення верхнього зрізу пояса вшито пластикові рамки для кріплення підтяжок. На пояс нашито шість хомутиків (завдовжки 6,5 сантиметра, завширшки 4 сантиметри). У середньому шві передніх половинок – застібка на три ґудзики, у верхній частині застібки – текстильна стрічка “велкро”.
    Передні половинки з боковими кишенями, які застібаються на ґудзик.
    Задні половинки з накладними кишенями, які застібаються на ґудзики, підсилювальними накладками у верхній частині половинок та вздовж крокових швів. Бокові зрізи куліси вшито в боковий шов та шов нашивання підсилювальної накладки. Низ брюк з пришивними нижніми частинами, які знизу стягнуто еластичною стрічкою, та мабутами, до яких пришито штрипки з еластичної тасьми.
    Брюки зі знімними підтяжками з еластичної стрічки чорного кольору завширшки 4 сантиментри. Підтяжки кріпляться до брюк за допомогою текстильної застібки “велкро”, пришитої до кінців еластичної стрічки.
     
    Напівчеревики
    Напівчеревики мають посилення у вигляді каркасної устілки з супінатором, а також додатковий захисний шар шкіри на носку і п’яті. Всередині двошарова підкладка з підвищеною стійкістю до зносу, а також формована устілка зі спіненого поліуретану. Гумова підошва з рельєфним протектором. Верх напівчеревиків комбінований (з невисокими берцями). Основа – натуральна шкіра з водовідштовхувальною обробкою.
    Для установ ПЗФ, розташованих у зонах Українських Карпат, широколистих лісів (Полісся), передбачено напівчеревики чорного кольору, для установ ПЗФ у зонах лісостепу, степу та гірського Криму – кольору “койот”.
     
    Черевики зимові
    Черевики зимові для екстремально низьких температур. Черевики чорного кольору з утеплювачем з об’ємним гумовим протектором. Верхня частина черевика – з поліестеру. Утеплювач складається на 65 % з поліолефінового і на 35 % з поліефірного волокна.
     
    Рукавички тактичні зимові
    Рукавички зимові з трикотажного полотна (п’ятипалі), комбінованого з деталями із замінника шкіри. Напульсник з еластичної тасьми, яка застібається на текстильну стрічку “велкро” для регулювання щільності облягання. Місця найбільшого зносу рукавичок (верхня площина вказівного і великого пальця) посилено додатковими накладками зі шкірзамінника. Всередині рукавичок розташовуються спеціальні петлі, за допомогою яких вони можуть бути приторочені до спорядження.
     
    4. Екіпірування та спорядження.
    Ремінь універсальний
    Ремінь універсальний нейлоновий завширшки 3 х 5,5 сантиметра з пластиковою застібкою “фастекс”.
      
    Рюкзак
    Рюкзак оливкового кольору із синтетичної вологонепроникної та малошумної тканини (об’ємом 36 літрів) із сучасною підвісною системою для перенесення навантаження на пояс, вентиляційними каналами тепловідведення на спинці й системою амортизації ударів, м’якою набивкою у ділянці спини. Плечові ремені завширшки 5 сантиметрів, що регулюються по довжині. Пояс має систему регулювання довжини та застібку “фастекс”.
    Рюкзак має два великих основних відділи із застібками на “блискавки”. Спереду розташовано дві додаткові кишені із застібками на “блискавки”. Основне відділення з U-подібним входом швидкого доступу на двосторонній тасьмі “блискавка” (з двома бігунками), яка дає змогу відкрити його як валізу. Спинка з внутрішнім металевим каркасом, підвісною знімною системою, положення якої регулюється по висоті, та знімним анатомічним поясом. Крила пояса з амортизаційними вставками та ременями із синтетичної ремінної тасьми, які регулюються по довжині, застібкою “фастекс”.
    Плечові лямки анатомічної форми з амортизаційними вставками із стабілізуючими ременями із синтетичної тасьми для підгонки положення рюкзака з двома точками налаштування, нагрудним ременем із синтетичної тасьми з системою регулювання довжини та застібкою “фастекс”.
    Усередині основного відділення на спинці розташовано кишеню із синтетичної вологонепроникної тканини для вкладання каркасу і система затяжних ременів із синтетичної тасьми із застібками “фастекс” для фіксування речей. На передній стінці основного відділення нашито накладну кишеню із синтетичної вологонепроникної тканини, яка застібається на тасьму “блискавка”.
    На фронтальній частині основного відділення розташовано два додаткових відділення, які застібаються на тасьму “блискавка” з двома бігунками.
    Об’єм основного відділення регулюється за допомогою бокових компресійних ременів із синтетичної тасьми із застібками “фастекс”.
    У верхній частині рюкзака – ручка для транспортування і система кріплення вантажу із синтетичної ремінної тасьми з двома точками налаштування та застібкою “фастекс”.
    На фронтальних частинах додаткових відділень, на бокових стінках рюкзака, плечових лямках, на дні основного та додаткового нижнього відділень розташовано елементи системи модульного кріплення підсумків із синтетичної тасьми.
    Фурнітура (застібки “фастекс”, пряжки, фіксатори) морозостійка (із ударостійкого пластику), витримує навантаження не менш як 100 кілограмів. Усі тасьми “блискавка” спіральні; зовнішні застібки рюкзака з бігунками, на яких закріплено петлі із синтетичного шнура для зручності користування.
     
    Костюм-дощовик (куртка, брюки)
    Костюм-дощовик із синтетичної тканини зеленого кольору з полімерним плівковим покриттям або напиленням (водонепроникність 100 %). Куртка подовжена, із центральною застібкою на тасьму “блискавка” і чотирма текстильними застібками, розташованими на нашивній планці. Пілочки та спинка розрізні, складаються з трьох частин – верхньої частини із суцільно викроєними рукавами, нижньої та центральної. На пілочках, спинці та рукавах нашито світловідбивні стрічки. У нижній частині бокових швів оброблено розрізи, у підгин низу рукавів прокладено еластичну стрічку. У швах з’єднання верхніх частин спинки та пілочок із центральними частинами оброблено прорізи для вентиляції. Куртка з пришивним капюшоном, лицьовий виріз якого стягується шнуром. На потиличній частині капюшона пришито хлястик для регулювання об’єму капюшона, який пристібається текстильною застібкою, та нашито світловідбивну стрічку. Брюки прямої форми. У середньому шві передніх половинок – гульфик. На нижній частині брюк нашито по дві світловідбивні стрічки. У бокові шви брюк від ділянки стегон до низу вшито тасьму “блискавка” та вставки. У нижній частині бокових швів до передніх половинок брюк пришито хлястики, які застібаються на текстильну застібку. Брюки з пришивним поясом, у якому протягнуто два ряди еластичної стрічки та шнур. Костюм у складеному вигляді зберігається в чохлі із синтетичної тканини зеленого кольору з полімерним плівковим покриттям або напиленням прямокутної форми з пришивним клапаном, який застібається на текстильні застібки. У шов пришивання клапана вшито два хлястики, які протягуються через два хомутики, настрочені на задню стінку чохла, і застібаються на текстильну застібку для носіння костюма в чохлі на поясному ремені.
     
    Чоботи вологостійкі
    Чоботи вологостійкі зеленого кольору з полівінілхлоридного термопласту (формовані). Халяви з манжетами із текстильного матеріалу з водовідштовхувальним просоченням для захисту від снігу. Манжети по верхньому краю затягуються шнуром із фіксатором. Чоботи на текстильній підкладці (з утеплювальною вкладкою). Підошва тришарова (з протиковзним покриттям).
     
    Плащ-накидка
    Плащнакидка типу “пончо” з синтетичної тканини зеленого кольору з полімерним плівковим покриттям або напиленням (водонепроникність 100 %). Плащнакидка з капюшоном, лицьовий виріз якого стягується шнуром із фіксатором. Шви плащанакидки проклеєно спеціальною стрічкою. Уздовж боків – подвійні металеві кнопки, між якими посередині – по одному металевому люверсу, уздовж низу плаща-накидки в кутах і посередині пілочки та спинки – металеві люверси.
     
    Директор Департаменту екомережі
    та природно-заповідного фонду
    В. В. Клід
    ЗАТВЕРДЖЕНО
    Наказ Міністерства екології та природних ресурсів України
    28 січня 2019 року N 41
    Зареєстровано
    в Міністерстві юстиції України
    04 квітня 2019 р. за N 360/33331

    НОРМИ
    забезпечення форменим одягом працівників служби державної охорони природно-заповідного фонду України та строки його носіння

    Назва
    Кількість на одну особу
    Строк носіння, років
    1. Вихідний формений одяг
    Капелюх
    1
    6
    Шапка зимова
    1
    6
    Костюм чоловічий (кітель, брюки)
    1 комплект
    3
    Костюм жіночий (кітель, брюки/спідниця)
    1 комплект
    3
    Сорочка чоловіча типу А
    2
    3
    Сорочка чоловіча типу Б
    1
    3
    Блузка жіноча типу А
    2
    3
    Блузка жіноча типу Б
    1
    3
    Краватка чоловіча
    2
    3
    Краватка жіноча
    2
    3
    Туфлі чоловічі
    1 пара
    3
    Туфлі жіночі
    1 пара
    3
    Плащ чоловічий
    1
    6
    Куртка зимова
    1
    6
    Кашне
    1
    6
    Чоботи чоловічі утеплені
    1 пара
    3
    Чоботи жіночі утеплені
    1 пара
    3
    Рукавички типу А
    1 пара
    3
    Рукавички типу Б
    1 пара
    3
    Ремінь для брюк
    1
    3
    2. Повсякденний формений одяг
    Кепі
    2
    3
    Капелюх польовий
    1
    6
    Шапка флісова
    2
    6
    Куртка тактична
    1
    3
    Брюки тактичні
    2
    3
    Фуфайка з короткими рукавами
    1
    3
    Теніска
    2
    3
    Сорочка з довгими рукавами
    1
    3
    Сорочка тактична
    1
    3
    Куртка тактична демісезонна
    1
    6
    Куртка польова зимова
    1
    6
    Брюки утеплені
    1
    6
    Напівчеревики
    1 пара
    3
    Черевики зимові
    1 пара
    3
    Рукавички тактичні зимові
    1 пара
    6
    3. Екіпірування та спорядження
    Ремінь універсальний
    2
    3
    Рюкзак
    1
    6
    Костюм-дощовик (куртка, брюки)
    1
    6
    Чоботи вологостійкі
    1 пара
    6
    Плащ-накидка
    1
    6
    Формений одяг підлягає заміні у випадках його радіаційного, хімічного та іншого пошкодження під час виконання службових обов’язків.
    У разі звільнення із займаної посади, якщо строки носіння форменого одягу не закінчились, працівник служби державної охорони природно-заповідного фонду України зобов’язаний здати формений одяг, виданий йому спеціальною адміністрацією території (об’єкта) природно-заповідного фонду.
    Предмети форменого одягу, які не втратили свого зовнішнього вигляду та функціональних властивостей, можуть використовуватись після закінчення строку їх носіння.
    4. Знаки розрізнення та фурнітура
    Нарукавні емблеми служби державної охорони природно-заповідного фонду України, нарукавні емблеми служби державної охорони територій (об’єктів) природно-заповідного фонду, нагрудні знаки із зазначенням посади працівника служби державної охорони природно-заповідного фонду України, кокарди та ґудзики видаються разом з предметами вихідного та повсякденного форменого одягу, для якого вони призначені, на строк його носіння.
    Особистий жетон з індивідуальним номером видається в одному екземплярі для кожного працівника служби державної охорони природно-заповідного фонду України після призначення його на посаду та на строк перебування його на цій посаді. Дублікати особистих жетонів не виготовляються.
    У разі звільнення працівника служби державної охорони природно-заповідного фонду України із займаної посади особистий жетон здається до спеціальної адміністрації території (об’єкта) природно-заповідного фонду.
    Директор Департаменту екомережі
    та природно-заповідного фонду
    В. В. Клід

     

     

    ЗАТВЕРДЖЕНО
    Зареєстровано
    в Міністерстві юстиції України
    04 квітня 2019 р. за N 361/33332

     

    ПРАВИЛА НОСІННЯ
    форменого одягу та знаків розрізнення працівниками служби державної охорони природно-заповідного фонду України

    I. Загальні положення

    1. Формений одяг (однострій) та знаки розрізнення працівники служби державної охорони природно-заповідного фонду України (далі – служба держохорони ПЗФ) носять відповідно до цих Правил. Предмети форми одягу та знаки розрізнення мають відповідати встановленим описам та зразкам, бути ретельно припасованими й утримуватись у бездоганному стані.
    2. Відповідальними за дотримання правил носіння форменого одягу є керівник установи природно-заповідного фонду (далі – установа ПЗФ) та безпосередньо працівники служби держохорони ПЗФ.
    3. Для працівників служби держохорони ПЗФ встановлено такі види форменого одягу:
    вихідний;
    повсякденний.
    Формений одяг поділяється на літній, демісезонний та зимовий.
    4. Вихідний формений одяг носять у дні державних свят, під час урочистих засідань, офіційних прийомів, під час вручення та одержання державних нагород України, відомчих заохочувальних відзнак, у дні ювілейних та річних дат, під час проведення нарад на вищому рівні.
    5. Право на носіння вихідного форменого одягу мають:
    директор, головний природознавець, начальник відділу (сектору) державної охорони природно-заповідного фонду, заступник начальника відділу державної охорони природно-заповідного фонду, начальник філіалу, начальник природоохоронного науково-дослідного відділення, заступник начальника природоохоронного науково-дослідного відділення, інженер з охорони природних екосистем, інженер з охорони тваринного світу природного заповідника, біосферного заповідника, національного природного парку, регіонального ландшафтного парку;
    директор, начальник відділу державної охорони природно-заповідного фонду та заступник начальника відділу державної охорони природно-заповідного фонду ботанічного саду, дендрологічного парку, зоологічного парку, парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення.
    6. Повсякденний формений одяг носять при виконанні службових обов’язків під час повсякденної діяльності з охорони територій установ ПЗФ, а також у дні державних свят, під час урочистих засідань, офіційних прийомів, під час вручення та одержання державних нагород України, відомчих заохочувальних відзнак, у дні ювілейних та річних дат, під час проведення нарад на вищому рівні (якщо немає вихідного форменого одягу).
    7. Право на носіння повсякденного форменого одягу мають усі працівники, що входять до складу служби держохорони ПЗФ.
    8. Працівники служби держохорони ПЗФ можуть під час виконання службових обов’язків носити цивільний одяг лише з дозволу керівника установи ПЗФ.
    9. Заборонено носити:
    предмети форменого одягу і знаки розрізнення змінених або невстановлених зразків;
    одночасно предмети вихідного та повсякденного форменого одягу, а також предмети форменого одягу з цивільним одягом;
    предмети форменого одягу неприпасовані, невипрасувані, брудні, такі, що втратили внаслідок тривалої експлуатації первинні форму чи колір.

    II. Форма одягу працівників служби держохорони ПЗФ

    1. Вихідний формений одяг поділяється на чоловічий і жіночий.
    Вихідний формений одяг чоловічий:
    літній – капелюх, костюм чоловічий (кітель, брюки), сорочка чоловіча типу Б, краватка чоловіча, туфлі чоловічі, ремінь для брюк;
    демісезонний – капелюх, костюм чоловічий (кітель, брюки), сорочка чоловіча типу А, краватка чоловіча, туфлі чоловічі, плащ, ремінь для брюк;
    зимовий – костюм чоловічий (кітель, брюки), сорочка чоловіча типу А, краватка чоловіча, шапка зимова, куртка зимова, кашне, чоботи чоловічі утеплені, рукавички типів А та Б, ремінь для брюк.
    Вихідний формений одяг жіночий:
    літній – капелюх, костюм жіночий (кітель, спідниця/брюки), блузка жіноча типу Б, краватка жіноча, туфлі жіночі, ремінь для брюк;
    демісезонний – капелюх, костюм жіночий (кітель, спідниця/брюки), блузка жіноча типу А, краватка жіноча, туфлі жіночі, плащ, ремінь для брюк;
    зимовий – костюм жіночий (кітель, спідниця/брюки), блузка жіноча типу А, краватка жіноча, шапка зимова, куртка зимова, кашне, чоботи жіночі утеплені, рукавички типів А та Б, ремінь для брюк.
    З вихідним форменим одягом жінкам дозволяється носити:
    панчохи (колготи) чорного і бежевого кольорів;
    туфлі або чобітки чорного кольору цивільного зразка;
    капелюх замість шапки зимової (у разі носіння зимової форми одягу).
    2. Повсякденний формений одяг не поділяється окремо на чоловічий та жіночий, а використовується за типами “унісекс”.
    Повсякденний формений одяг поділяється на:
    літній – кепі / капелюх польовий, куртка тактична, брюки тактичні, фуфайка з короткими рукавами / теніска, сорочка з довгими рукавами / сорочка тактична, напівчеревики;
    демісезонний – кепі / капелюх польовий / шапка флісова, брюки тактичні, сорочка з довгими рукавами / сорочка тактична, куртка тактична демісезонна, напівчеревики;
    зимовий – сорочка з довгими рукавами / сорочка тактична, куртка тактична, шапка флісова, куртка польова зимова, брюки польові утеплені, черевики зимові, рукавички тактичні зимові.
    Дозволяється:
    вільно комплектувати предмети літнього та демісезонного повсякденного форменого одягу з урахуванням пори року, погодних умов та зручності у використанні, але з обов’язковим розміщенням знаків розрізнення;
    використовувати демісезонний повсякденний формений одяг у зимовий період у разі роботи у службових приміщеннях;
    у зимовий період носіння термобілизни (у разі носіння повсякденного форменого одягу).
    3. Екіпірування та спорядження до повсякденного форменого одягу: ремінь універсальний, рюкзак, костюм-дощовик (куртка, брюки), чоботи вологостійкі, плащ-накидка.

    III. Особливості носіння окремих предметів форменого одягу

    1. Головні убори:
    капелюх, кепі, капелюх польовий, шапку флісову, шапку зимову носять прямо (без нахилу), щоб козирок знаходився на рівні брів, а нижній край – на відстані 2 – 4 сантиметрів над бровами.
    Носіння шапки зимової вихідного форменого одягу з опущеними навушниками дозволяється за зовнішньої температури повітря -15° C і нижче.
    2. Верхній одяг:
    кітель вихідного костюма застібують на всі ґудзики в правий (у жінок – лівий) бік. Брюки вихідного костюма носять навипуск;
    брюки тактичні та брюки польові утеплені повсякденного форменого одягу носять навипуск або заправляють у напівчеревики, чоботи вологостійкі чи черевики зимові;
    куртку зимову та польову зимову у негоду носять з капюшоном.
    3. Сорочки, блузки та кашне:
    сорочки та блузки вихідного форменого одягу застібають на всі ґудзики в правий (у жінок – лівий) бік і носять із краватками;
    кашне носять акуратно заправленим під комір куртки зимової. Верхній край кашне має рівномірно виступати над коміром на 1 – 2 сантиметри.
    4. Взуття, екіпірування та спорядження:
    при носінні вихідного форменого одягу взуття має бути чорного кольору, встановлених зразків, полагодженим і завжди начищеним, шкарпетки мають бути темних відтінків;
    на ремені універсальному носять відомчу зброю та спеціальні засоби (гумові кийки, наручники і балончики з препаратами сльозогінної та подразливої дії);
    костюм-дощовик (куртка, брюки) носять під час безпосереднього здійснення охорони території, пов’язаної з роботою на воді;
    плащ-накидку застібають на всі кнопки, носять в непогоду поверх предметів повсякденного форменого одягу (з капюшоном чи без нього);
    чоботи вологостійкі носять під час безпосереднього здійснення охорони території за дощової погоди, негоди, а також під час виконання обов’язків, пов’язаних з роботою на воді.

    IV. Носіння знаків розрізнення

    1. Нарукавна емблема служби держохорони ПЗФ носиться на вихідному та повсякденному форменому одязі працівників служби держохорони ПЗФ, крім фуфайки з короткими рукавами, на лівому рукаві форменого одягу на відстані 4 сантиметри від верхнього краю пройми рукава форменого одягу. Нарукавна емблема для вихідного форменого одягу – нашивна, для повсякденного форменого одягу – знімна (кріпиться на спеціальній “велкро”-панелі).
    2. Нарукавна емблема служби державної охорони території (об’єкта) природно-заповідного фонду носиться на вихідному та повсякденному форменому одязі працівників служби держохорони ПЗФ, крім фуфайки з короткими рукавами, на правому рукаві форменого одягу на відстані 4 сантиметри від верхнього краю пройми рукава форменого одягу. Нарукавна емблема для вихідного форменого одягу нашивна, а для повсякденного форменого одягу – знімна та кріпиться на спеціальній “велкро”-панелі.
    3. Особистий жетон працівника служби держохорони ПЗФ з індивідуальним номером носиться лише під час виконання працівником служби держохорони ПЗФ службових обов’язків та підтверджує повноваження працівника служби держохорони ПЗФ, встановлені Законом України “Про природно-заповідний фонд України”, Положенням про службу державної охорони природно-заповідного фонду України, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 14 липня 2000 року N 1127.
    Особистий жетон носиться на сорочці, кітелі, плащі та зимовій куртці вихідного форменого одягу, куртці тактичній, сорочці з довгими рукавами, куртці тактичній демісезонній, куртці польовій зимовій повсякденного форменого одягу на лівому боці грудей. Під час носіння фуфайки з короткими рукавами, теніски, сорочки з довгими рукавами та тактичної сорочки повсякденного форменого одягу (без носіння предметів верхнього форменого одягу) особистий жетон носиться на універсальному ремені.
    Особистий жетон під час виконання службових обов’язків заборонено знімати з форменого одягу чи приховувати, а також будь-яким іншим чином перешкоджати прочитанню інформації на ньому.
    4. Нагрудний знак у вигляді таблички із зазначенням посади працівника служби держохорони ПЗФ носиться на правому боці грудей. До кітеля костюма, плаща, куртки зимової вихідного форменого одягу та куртки тактичної демісезонної, куртки польової зимової повсякденного форменого одягу нагрудний знак кріпиться за допомогою шпильки (у вигляді двох цангових затискачів). До сорочок чоловічих типів А та Б, блузок жіночих типів А та Б вихідного форменого одягу та теніски, сорочки з довгими рукавами, сорочки тактичної повсякденного форменого одягу нагрудний знак у вигляді таблички кріпиться за допомогою магнітної стрічки з металевою пластиною.
    5. Знак носиться на головних уборах на лицевому боці по центру. Металевий знак кріпиться до капелюха та шапки зимової вихідного форменого одягу за допомогою клямри. Знак на кепі, польовому капелюсі та флісовій шапці повсякденного форменого одягу нашивається.
    Директор Департаменту екомережі
    та природно-заповідного фонду
    В. В. Клід

    Комментарии закрыты.