Остані відгуки
  Январь 2018
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
  « Авг   Мар »
  1234567
  891011121314
  15161718192021
  22232425262728
  293031  
  Архів

  В НПП «Білобережжя Святослава» підвели підсумки роботи за рік природоохоронних науково-дослідних відділень

  12 січня 2018 року в національному природному парку «Білобережжя Святослава» відбулася нарада щодо підсумків роботи природоохоронних науково-дослідних відділень (ПНДВ) парку за 2017 рік. На нараді були присутні всі керівники відділень, їх заступники, начальники відділів парку.

  Директор парку Козловський Ю.І. у вступному слові наголосив на пріоритетних векторах діяльності парку в минулому році та основних завданнях на наступний рік. Далі на розсуд присутніх були представлені звіти начальників відділень парку за 2017 рік.

  Першим виступив начальник Покровсько-Хуторського ПОНДВ Осінцев В.В., який доповів, що з початку 2017 року працівниками відділення було проведено 26 природоохоронних рейдів власними силами та спілно з іншими установами. Щоденно, включаючи вихідні дні, забезпечується охорона території парку інспекторами відділення. Рейди проводились з метою забезпечення режиму охорони НПП «Білобережжя Святослава», зокрема і з метою боротьби з незаконним ловом водних біоресурсів. Результатом проведення природоохоронної діяльності на території відділення стало виявлення 26 порушень природоохоронного законодавства, складено 17 протоколів. Також встановлено 29 аншлагів, та 37 інформаційно-охоронних знаків, 11 шлагбаумів. В урочищі «Ріжок» висаджено 205 садженців дуба. В літній рекреаційний період здійснювалось обслуговування рекреаційної дільниці «Кінбурнська стрілка» (встановлено туалети, навіси від сонця, роздягалки, облаштовано місце відпочинку біля озера Серединне). Щоденно здійснювався збір, сортування сміття, а також його вивіз (72м3). До речі, на деякі недоліки у вивезенні відходів з рекреаційної дільниці «Кінбурнська стрілка» наголосила і начальник відділу еколого-освітньої роботи та рекреаційного благоустрою парку С.В.Тарабан. Директор парку надав доручення покращити роботу в цьому напряму, забезпечивши безперебійне сортування та вивезення відходів, недопущення його накопичення. Також забезпечити режим функціонального зонування парку (заповідна зона та зона регульованої рекреації). Чаус В.Б., начальник відділу науки, підкреслив успіхи відділення в збереженні літорального валу, перехідних містків, проте зупинятися на цьому не варто. Підсумовуючи, директор парку оцінив роботу відділення та його керівника, як задовільну.

  Наступним доповідачем був начальник Покровського ПНДВ Щабельський М.В. Він акцентував увагу присутніх на тому, що працівниками Покровського ПОНДВ на протязі року було проведено 4 рейди. Результатом природоохоронної діяльності на території відділення стало виявлення 20 порушень природоохоронного законодавства , з них: — 10 адміністративних протоколів складено за ст.91 КУпАП; — 10 актів про вилучення знарядь незаконного добування природних ресурсів, за якими вилучено 36 знарядь лову.

  Протягом року на території Покровського відділення були відреставровані та встановлені на місця 27 протипожежних аншлагів та 17 інформаційно-охоронних знаків. Оновлено 2-а шлагбаума та перед початком рекреаційного сезону встановлено 24 шлагбаума, які на зиму були зняті.

  На протязі зимового періоду проводилась підкормка диких звірів і птахів та було додатково виготовлено і встановлено ще 5-ть годівниць для підкормки тварин і птахів в зимовий період, з цією метою працівниками Покровського відділення заготовлено 20-ть кормових віників.

  Перед початком цвітіння орхідних проведено розчистку «Орхідного поля» від паростків маслинки вузьколистої та травостою, з метою відновлення ендемічної рослинності. В період активної вегетації зозулинців «Орхідне поле» було огороджено сигнальною стрічкою та постійно проводилось чергування працівників відділення. Для підтримки гідрологічного режиму «Бієнкових плавнів» силами відділення здійснювались роботи по розчищенню від очеретяних заростей каналу К-1.

  До початку рекреації працівниками відділення проводились роботи по відновленню рекреаційної ділянки «Стан біла Акація». Рекреаційна ділянка «Ковалівська» була обладнана об’єктами інфраструктури, туалетами, альтанками, кабінками для перевдягання та сміттєзбірниками для роздільного збору сміття. Протягом рекреаційного періоду здійснювався сортований збір сміття та вивіз відходів на сміттєзвалище.

  Директор парку Козловський Ю.І. оцінив роботу відділення, як задовільну та акцентував увагу на залученні волонтерських організацій до здійснення охорони літорального валу та берегової смуги від проїзду автотранспорту. Також було вирішено закласти модельну ділянку на «Орхідному полі», де буде проводитися ретельне викошування трави та вируб порослі маслинки.

  Звіт начальника Василівського ПНДВ Калини Н.В. був зосереджений на науковій роботі, яку проводило відділення. Протягом 2017 року результатом природоохоронної діяльності Василівського ПНДВ стало виявлення 4-ох порушень, з них: — 1 адміністративний протокол складено за ч.4 ст. 85 КУпАП, за яким вилучено одне знаряддя лову;- 3 акта про вилучення знарядь незаконного добування природних ресурсів, за якими вилучено 3 знаряддя лову. За рік на території Василівського ПНДВ відновлено 10 протипожежних аншлагів, відремонтовано 8 інформаційно-охоронних знаків і один біг-борд.

  Впродовж року працівниками ПНДВ проведена 71 бесіда з місцевим населенням і відвідувачами Кінбурнської коси та розповсюджено 176 буклетів.

  На початку року працівниками відділення було заготовлено очерет та пластикові пляшки, з яких виготовили і встановили плавучі гнізда для гніздування птахів. Також на території Василівського відділення для підтримки гідрологічного режиму проводились роботи по розчищенню каналів від очеретяних заростей «Щаблювате», «Забічане» та «Лисі Хвости».

  Директор парку відзначив, що основним стратегічним завданням Василівського ПНДВ було визначено організацію роботи на в’їзному посту з Херсонською областю. Нажаль, доводиться констатувати, що ця робота була проведена на низькому рівні. З трьох місяців літнього періоду, робота на ККП більш-менш,проводилась в липні місяці, так на протязі цього місяця на ККП було зафіксовано в’їзд 274 транспортних засобів, а в наступному місяці було зафіксовано проїзд 155 транспортних засобів, з якими повинна була проводитись роз’яснювальна робота щодо правил охорони і правил поведінки на території національного парку. Але, зважаючи на це відпочивальниками, які заїхали на власному автотранспорті на територію парку, були здійснені правопорушення (за ст. 85 та 91), що вказує на те, що робота на КПП не проводилась належним чином. Крім цього, впродовж червня місяця було зафіксовано проїзд 26 транспортних засобів через КПП. З цього робимо висновок, що в перший місяць літа КПП майже не працював, а в послідуючі 2 місяці чергування проводилось не в повному обсязі. Враховуючи все вище сказане, зважаючи на звіт начальника відділення через КПП проїхало 455 автомобілів, з якими інспектори відділення проводили відповідні бесіди та роздавали буклети, хоча по звітам наводиться цифра в проведені 71 бесіди за рік, що свідчить про не володіння начальником Василівського ПНДВ інформацією щодо конкретної роботи, яка проводиться відділенням. До того ж, кількість складених протоколів та виявлених порушень в жодній мірі не можна порівняти з показниками по двом іншим відділенням. Тому роботу начальника Василівського ПНДВ визнано незадовільною. Було дано доручення перевірити роботу інспекторського складу відділення на наявність документації та знання своїх посадових обов’язків, а також забезпечити начальнику відділення подання щомісячних звітів на основі звітів інпекторського складу.

   

  За матеріалами наради,

   інформацію підготувала С.В.Тарабан