Остані відгуки
  Октябрь 2013
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
  « Сен   Ноя »
   123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  28293031  
  Архів

  Як навчитися заповідати

  «Вчимося заповідати» —

  —          під таким гаслом почав свою діяльність шкільний міні-парк у Василівської ЗОШ.  

   

  Яка неймовірна планета Земля!

  Лише на ній панує життя.

  Як можна її не любити?

  І шкоду велику робити?

              Цими питаннями задалися члени ВШМП- Василівського шкільного міні-парку «Борисфен», робота якого, з початком нового навчального року, почала набирати обертів.  Шкільний міні-парк — один із екопроектів, який запропонував учням Василівської ЗОШ  Центр екоосвіти й туризму НПП «Білобережжя Святослава» у 2013 році.

                               

   

   

  Робота міні — парку «Борисфен» це, насамперед,  співпраця з науковими співробітниками, службою охорони НПП «Білобережжя Святослава», а також з ДП «Очаківське ЛМГ». Новостворена команда юних охоронців природи рідного краю та її історії вже обрали свій актив, де створені різного напрямку відділи (охорони, науки, туризму, екоосвіти) відкривають можливість кожному із його членів спробувати себе у діяльності будь-якої сфери.

  Охороняти природу-значить охороняти Батьківщину!

  Цей вислів став не лише присягою кожного із членів «Борисфена», а й залишився девізом, який розпочав  перше засідання 4-х створених екобригад, командири яких увійшли в «Комітет екологічних рішень» під керівництвом Мурленко Анастасії (учениці 9-го класу). Три екобригади обрали собі назву та емблему безпосередньо тісно пов’язану з історичними назвами Кінбурнської коси в різні її епохи: «Гілея», «Борисфеніда», «Алсос Гекатес», а одна обрала назву «Юні охоронці», бажаючи охороняти рідний край від сміттєзвалищ. Очолили ці екобригади такі учні: Шуткевич Марія, Лахтіонова Діана, Щабельський Андрій, Колтунов Олександр.

  Юні учасники міні-парку «Борисфен» взяли собі за основу не лише охороняти природу рідного краю, а й здійснювати практичну допомогу співробітникам НПП  в охороні флори та фауни коси, примножуючи таким чином її багатства, виховуючи в собі і в інших екологічну культуру, почуття відповідальності за стан навколишнього середовища. Також вести боротьбу з тими, хто наносить шкоду природі, навіть не підозрюючи про це. А ще проводити екоосвітні заходи для молодших, тим самим прищеплюючи любов та дбайливе ставлення до матінки Природи з раннього дитинства.

  Ми, дорослі, маємо пишатися  дітьми, а тими хто щиро бажає зробити для нашого краю щось гарне, позитивне тим паче! Так давайте цій юній, новоствореній команді ВШМП «Борисфен» побажаємо реалізувати певні задуми, плани, мрії, щодо поліпшення та збереження неповторних кінбурнських просторів.  А ми з вами, кожен з нас, допоможе їм, хто словом, хто ділом. Бо так приємно жити в гармонії з природою.

   

  Давайте разом докладемо зусилля свої.

  Не будемо смітити, рубати ліси!

  І стане ще кращою наша Земля!

  Тоді на ній ніколи не скінчиться життя!

   

  Фахівець з екоосвіти НПП: Лахтіонова І.В.