Остані відгуки
  Апрель 2013
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
  « Мар   Май »
  1234567
  891011121314
  15161718192021
  22232425262728
  2930  
  Архів

  Увага! Пожежонебезпечний період

  Кожної весни гостро постає небезпека виникнення пожеж внаслідок самовільного спалювання сухої рослинності. Дехто просто своїм обов’язком вважає підпалити стерню в полях, смугах відводу автодоріг, лісосмугах,  стихійно викинуте сміття. Такі необдумані дії негативно впливають на стан навколишнього природного середовища – забруднюється атмосферне повітря та з’являється реальна загроза здоров’ю людини.

  Протягом 24-27 квітня по всій території України оголошена висока пожежонебезпека у зв’язку з потеплінням, повідомили RegioNews в Укргідрометцентрі.

  Зокрема особливо небезпечні території фахівці називають південні і східні області, де оголошено високу пожежонебезпеку 5 класу.
  Протягом 27-30 квітня, надзвичайна пожежонебезпека збережеться в південних, східних областях України.

   

  Слід також пам’ятати, що під час спалювання існує пожежна загроза для прилеглих територій, адже зазвичай сільськогосподарські угіддя межують із житловими будинками, лісосмугами, лісами, або із об’єктами природно-заповідного фонду. За лічені години вогнем знищуються лісові масиви, що вирощувалися десятками років. Гинуть дикі звірі та птахи.

   

  Для того, щоб максимально запобігти виникненню пожеж упродовж пожежонебезпечного періоду забороняється:

  —          розведення багать у лісі (крім тих, що пов’язані з технологічними вимогами лісогосподарських заходів у спеціально передбачених для цього місцях);

  —          палити, кидати у лісі непогашені сірники, недопалки, витрушувати з люльок гарячий попіл, окрім місць, що обладнані для цієї мети;

  —          заправляти у лісі пальним паливні баки під час роботи двигуна;

  —          експлуатувати машини та інші механізми з несправною паливною та іскрогасною системою;

  —          палити або користуватися відкритим вогнем під час проведення робіт з паливно-мастильними матеріалами (переливання пального, заправлення двигунів тощо);

  —          випалювати траву та інші рослинні рештки на землях лісового фонду, а також на інших земельних ділянках, що безпосередньо примикають до лісу (у тому числі проводити сільськогосподарські пали);

  —          звалювати та спалювати у лісових насадження сміття, будівельні залишки, побутові та горючі відходи тощо;

  —          здійснювати у лісі без узгодження з постійними лісокористувачами роботи з використанням вибухових та інших горючих речовин.

   

  Шановні мешканці та гості Кінбурнської коси служба державної охорони природно-заповідного фонду звертається до Вас і просить кожного дня дотримуватись правил протипожежної поведінки. Слід пам’ятати, що спалювання рослинних залишків спричинює багатогранну шкоду,і таким чином, не тільки стаємо жертвами власної діяльності, але й наражаємо на небезпеку здоров’я своїх ближніх та суттєво погіршуємо якість нашого природного довкілля.