Остані відгуки
  Март 2013
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
  « Фев   Апр »
   123
  45678910
  11121314151617
  18192021222324
  25262728293031
  Архів

  На Очаківщині оголошено операцію «Первоцвіт – 2013»

              З метою недопущення знищення рідкісних видів ранньоквітучих рослин, у тому числі занесених до Червоної книги України, які знаходяться під загрозою знищення, Державна екологічна інспекція проводить операцію «Первоцвіт – 2013», до якої долучилися НПП «Білобережжя Святослава», РЛП «Кінбурнська коса», екологічна асоціація «Зелений світ».Як мало ми знаємо про ці дивні рослини – первоцвіти. Їм не страшні ні раптовий сніг, ні морози – до примх погоди вони прекрасно пристосувались, чого не можна сказати про людей, які зривають їх для власного задоволення, а «горе бізнесмени» знищують мільйони рослин заради тимчасової наживи. 

  Більша частина первоцвітів занесена до Червоної книги України. Це всі види підсніжників, сон – трава, шафран, дикоростучі тюльпани, горицвіт, пізньоцвіт анкарський  та багато інших. Ростуть первоцвіти і в Очаківському районі. Приваблюють око квітучі поляни різнобарвних ірисів,  помилуватися якими можна в квітні і на Кінбурнськії косі.

  Тому зривати та продавати дикоростучі рослини забороняється! Але головне, що куплений «оригінальний» букет швидко зів’яне – ці квіти вмирають так само швидко, як і розквітають. І залишиться відчуття розчарування. Місце «диких» рослин – в природі. Люди рятують художні витвори, які. при всій їхній неповторності, все – таки можуть бути відтворені. Будь – який вид тварин або рослин «творився» природою десятки тисячоліть і ці творіння  відреставрувати неможливо. Якщо ми не збережемо їх зараз, наші діти можуть їх не побачити! Головне, що може зробити кожен – не купувати ці квіти.

  Відмовся від букету та збережи первоцвіти!

   

   

    Провідний фахівець з екоосвіти парку І. Форманюк