Остані відгуки
  Февраль 2013
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
  « Янв   Мар »
   123
  45678910
  11121314151617
  18192021222324
  25262728  
  Архів

  Всесвітній день водно-болотних угідь

                                                                                                                           2 лютого – Всесвітній день водно-болотних угідь

  Вода — это самое мягкое и самое слабое существо в мире,

  но в преодолении твердого и крепкого она непобедима,

  и на свете нет ей равного.

  Дао Дэ Дзин

  У 2013 році за пропозицією Рамсарської конвенції Всесвітній день ВБУ відзначається під девізом «Водно-болотні угіддя зберігають воду». Під водно-болотними угіддями розуміють райони маршів, боліт, драговин, торфовищ або водойм – природних або штучних, постійних або тимчасових, стоячих або проточних, прісних, солонкуватих або солоних, включаючи морські акваторії, глибина яких не перевищує шість метрів.

  На даний час до Переліку водно-болотних угідь міжнародного значення включено 2065 угідь, загальною площею 197,4 млн. га. Серед яких і наші 33 водно-болотні угіддя, загальною площею біля 678 тис. га. Слід зазначити водно-болотне угіддя «Ягорлицька затока», яке  знаходиться в межах  Миколаївської та Херсонської областях (включено до меж НПП «Білобережжя Святослава» та Черноморського біосферного заповідника, загальною площею 34000 га; площа частини ВБУ, яка належить до територій ПЗФ, – 30300 га).

  Необхідно відмітити що у 2011 та 2012 році  рішенням КМУ були прийняті розпорядження про погодження надання 19 ВБУ України статусу водно-болотних угідь міжнародного значення.

  З боку НПП «Білобережжя Святослава» теж внесено вагомий внесок в збереження та відтворення природних цінних ділянок, особливо таких як водно-болотні угіддя. Наприкінці жовтня на базі НПП було проведено виїзне засідання  Координаційної ради з питань збереження водно-болотних угідь України та Регіональний семінар «Організація роботи установ ПЗФ Південного регіону України та механізми впровадження Рамсарської конвенції в Азово-Чорноморському регіоні». На засіданні останнього була проведена презентація проекту відновлення водно-болотного угіддя «Бієнкові плавні», яка отримала схвалення.

  Слід зазначити що працівниками Парку, а це інспектори, майстрами з охорони природи, науковими працівниками щоденно проводиться робота по збереженню, відновленню, охороні цінних природних комплексів – роз’яснювальна робота, встановлення острівців для гніздування птахів та інші. Але самим головним чинником збереження природного багатства  є усвідомлення людиною, що саме вона може запобігти непоправимим втратам та зберегти це надбання для нащадків.