Остані відгуки
  Февраль 2013
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
  « Янв   Мар »
   123
  45678910
  11121314151617
  18192021222324
  25262728  
  Архів

  День зустрічі мігруючих птахів

  22 березня –  «Свято жайворонка» — це день приходу весни, коли люди вірили, що світло обов’язково прийде на зміну темряві та  холоду, що серед 40 перелітних птахів першими приносять на своїх крилах справжню теплу погоду жайворонки: «Жайворонок за собою сорок птахів приведе». Щоб приблизити прихід весни – «жайворонків» випікали з тіста та роздавали дітям.

  До дня  зустрічі птахів у ЗОШ № 3 м. Очаків готувалися заздалегідь: для учнів початкових класів фахівці парку розповіли про найбільш розповсюджених птахів нашого краю, про «пташині весняні турботи» та запропонували допомогти птахам – побудувати шпаківні. Ця давня традиція виготовлення шпаківень мала глибокий  смисл: люди не просто допомагали птахам, а й ставали ближчим до природи, краще зрозуміли свою єдність з нею.

   Зустріч перелітних птахів у школі призначили на 22 березня.

   


  Учні принесли зроблені власноруч будиночки для птахів, які майстрували всією родиною. На шкільному подвір’ї розгорнули цілу виставку шпаківень. Орнітолог парку Костянтин Редінов добре оцінив виготовлені «будиночки» та надав корисні поради учням, запросив взяти участь у орнітологічних спостереженнях за пернатими мешканцями. Але  більша частина шпаківень «оселяться» на Кінбурнській косі, де їх можуть заселити синиці, горихвістки, мухоловки чи інші пернаті.  За якими орнітологи будуть проводити дослідження.

  Співробітники парку подякували учням ЗОШ №3 за активну участь у весняній акції парку «Домівка для пернатого друга!».

  Найбільш активні учасники акції: Ніколаєнко Марина, Мітін Артур, Лучук Кіра, Іщенко Дмитро, Фомін Діана, Фомін Дмитро, Барабаш Максим, Вальчук Даша.

  ФОТО

              Сподіваємося, що птахи обов’язково оселяться у новеньких домівках на шкільному подвір’ї та на Кінбурнській косі та «чекатимуть» на турботливе та бережливе ставлення до них. 

  Провідний фахівець з екоосвіти  І. Форманюк