Остані відгуки
  Декабрь 2012
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
  « Ноя   Янв »
   12
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930
  31  
  Архів

  Вчимося розвивати сільський зелений туризм на Кінбурнській косі

           Працівники національного природного парку «Білобережжя Святослава» 7-8 грудня 2012 р. взяли участь у Всеукраїнській конференції «Формування політики розвитку та функціонування сільського туризму в Україні», що проводилася з метою узагальнення вітчизняного досвіду, визначення проблем, формування політики розвитку, форм поліпшення якості та переліку послуг у сфері сільського зеленого туризму. Організатори конференції — Всеукраїнська громадська неприбуткова організація «Спілка сприяння розвитку сільського зеленого туризму в Україні» та проводилася вона за підтримки проекту АгроІнвест (USAID), Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) та міжнародної консалтингової агенції «Vesselka Consulting Ltd».

           Серед більше 80 учасників конференції з 20 областей та АР Крим майже третина — це власники особистих селянських господарств та інших індивідуальних засобів розміщення, 21% — представники громадських  організацій, 15% — навчальних закладів та наукових  установ, 6% — органів державної влади.

          виступає Євген Самарцев – голова Ради з питань туризму та курортів, експерт GIZ

  Дорожна карта для надавачів послуг у сфері сільського зеленого туризму, програма «Сільське поселення в Україні», механізми формування політики розвитку сімейної гостинності, що потребує вдосконалення нормативно-правового забезпечення, полегшення доступу до туристичних ра установ природо-заповідного фонду  – це основні питання, які обговорювалися на конференції.

         виступ Семенкова Анатолія Володимировича, голови Миколаївського обласного осередку Спілки сприяння розвитку сільського зеленого туризму в Україні, вирізнявся конкретикою та змістовністю.інформація від Річарда Шепарда, керівника Програми сталого розвитку сільського туризму у країнах Причорномор»я, була дуже цікавою

   Цікавою була інформація про те, що у 2012 році в Україні почав діяти новий масштабний проект– “Програма Сталого Розвитку Сільського Туризму у Країнах Причорномор’я”, ініційований міжнародною консалтинговою компанією «Vesselka Consulting Ltd». На відміну від попередніх проектів розвитку, що фінансувались донорськими агенціями, запропонована Програма планується в якості постійно діючої, що охоплюватиме діяльність в кожній з країн Чорноморського басейну. Відбір учасників проекту (громад) здійснюватиметься на конкурсній основі. Громади повинні будуть самостійно визначитись щодо специфіки своєї діяльності, шляхів розвитку і підтримання ідентичності, в залежності від того, як вони себе позиціонують – сільський туризм, пригодницький туризм чи фермерський туризм. Тренінг учасників проекту здійснюватиметься як до початку відбору кандидатів, так і після нього. До Програми будуть залучатись мешканці громад, місцева влада, приватний сектор. Вони будуть нести відповідальність за створення структури й розробку політики і програм діяльності в інтересах всіх учасників. Успішна громада буде частиною бренду, що символізуватиме якість і відданість зобов’язанням, цілям розвитку тисячоліття, запропонованих ООН, а також принципам Всесвітньої Туристичної Організації. Україна є першою з трьох країн, що разом із Туреччиною та Грузією братиме участь у дворічній пілотній Програмі. 

              Довідково: Міжнародна консалтингова компанія «Vesselka Consulting Ltd» спеціалізується на наданні професійних комплексних консультаційних послуг у сфері бізнесу та управління, а також фінансово-інвестиційного та правового консалтингу. Сприяє підприємствам всіх форм власності в підвищенні ефективності  їх діяльності і досягненні максимальних економічних результатів. Компанія є членом TIES (The International Eco-Tourism Society)   — Міжнародного товариства з екотуризму у США та співпрацює з Світовим банком, Агентством США з міжнародного розвитку (USAID), компаніями приватного сектору, які надають консультативні послуги, послуги з питань проектного планування та імплементації.

          Консультанти компанії мають досвід роботи більш ніж у 30-ти країнах світу у  підтримці розвитку сталого економічного зростання, інституційної та корпоративної реструктуризації, управління проектами та будівництвом, розвитком малого бізнесу та реформ у сфері земельного законодавства.

          Запропонована програма конференції була вельми цікавою та пізнавальною для працівників парку, адже НПП «Білобережжя Святослава» володіє значним туристичним потенціалом, має на меті всебічно сприяти становленню та розвитку сільського зеленого туризму на своїй території, що в свою чергу підвищить рівень економічного зростання всієї громади Покровської сільської ради.

                                                                                                                Тарабан С.В. – провідний фахівець з рекреації

                                                                                                                НПП «Білобережжя Святослава»