Остані відгуки
  Ноябрь 2012
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
  « Окт   Дек »
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  2627282930  
  Архів

  Засідання Координаційної Рамсарської ради на території Національного природного парку «Білобережжя Святослава»

  30-31 жовтня 2012 року на території національного природного парку «Білобережжя Святослава» відбулося засідання Координаційної Рамсарської ради з питань збереження, збалансованого використання та відновлення водно-болотних угідь та регіонального семінару з удосконалення діяльності установ природно-заповідного фонду, в якому прийняли участь представники Міністерства екології та природних ресурсів України, керівники обласних Державних управлінь охорони навколишнього природного середовища Півдня України, установ природно-заповідного фонду Азово-Чорноморського регіону, провідні наукові спеціалісти, представники громадськості, органів місцевої державної влади, місцевого самоврядування та засобів масової інформації.

  У ході засідання були розглянуті питання:

  — поточного стану управління водно-болотними угіддями, проблеми яких розглядались на 11-ій Конференції договірних сторін Рамсарської конвенції (м. Бухарест, Румунія, липень поточного року);

  — збереження малих китоподібних на існуючих та новостворених водно-болотних угіддях міжнародного значення та морських територіях природно-заповідного фонду;

  — удосконалення заходів з менеджменту водно-болотних угідь Азово-Чорноморського регіону та участі України в рамках Регіональної Рамсарської ініціативи BlackSeaWet;

  — особливостей охорони акваторій та використання водних біоресурсів в межах заповідних територій;здійснення природоохоронних заходів та відтворення водних екосистем на прикладі Молочного лиману, групи Тузловських лиманів та Бієнкових плавнів;

  — створення нових та розширення існуючих територій та об’єктів природно-заповідного фонду в Миколаївській, Одеській, Херсонській, Запорізькій та Донецькій областях та АР Крим.

  В ході засідань було прийнято ряд відповідних рішень.

  31 жовтня безпосередньо здійснено виїзд на на територію Національного природного парку «Білобережжя Святослава». В районі гирла рибохідного каналу в.о. директора Юрій Козловський презентував проект відновлення гідрологічного режиму Бієнкових плавнів, який сприймався більш реальніше після огляду цієї території. В обговоренні проекту приймали участь Олег Д’яков – менеджер Центру регіоналних досліджень, Зіновій Петрович – директор РЛП «Кінбурнська Коса» та інші. Учасники семінару відвідали ділянку Чорноморського біосферного заповідника «Воложин ліс» та водно-болотного угіддя міжнародного значення «Ягорлицька затока», де також були досягнуті домовленості між дирекціями НПП «Білобережжя Святослава» та Чорноморським біосферним заповідником щодо спільної охорони ділянки Покровської коси.

  Відбулася зустріч  на території Кінбурнського лісництва ДП «Очаківське ЛМГ» з керівництвом Миколаївлісу Гурко А.А., Туровським В.С., які наголосили на налагодженій співпраці лісової охорони та служби охорони ПЗФ в питаннях захисту території від пожеж, створення спільного з НПП «Білобережжя Святослава» Центру реабілітації тварин та інше. Покровський сільський голова Агафонов Г.М. наголосив на позитивній динаміці у відносинах місцевої громади з дирекцією парку, яка регулярно інформує жителів про діяльність парку, бере активну участь у всіх заходах, що проводяться на території сільради. На спеціальній сесій сільської ради з виїздом на місце всіх депутатів обговорено матеріали попереднього зонування території НПП, між сільрадою та дирекцією укладено План взаємодії, який також затверджено відповідним рішенням сесії.

  Після відвідування Ягорлицької затоки представникам парку було передано молодого пелікана рожевого, який відбився від зграї та був врятований місцевими рибалками. Птаха було передано директору Біосферного заповідника «Асканія-Нова» ім. Ф. Е. Фальц-Фейна.

  Проведені заходи в рамках семінару та Координаційної Рамсарської ради дають надію на пожвавлене вирішення екологічних проблем Азово-Чорноморського регіону.