Остані відгуки
  Сентябрь 2012
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
  « Авг   Окт »
   12
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930
  Архів

  Шляхами Святослава!

  31 серпня 2011 року Наказом  Міністерства екології та природних ресурсів України за №313 затверджено положення про національний природний парк «Білобережжя Святослава», першим пунктом якого і визначено створення природоохоронної, рекреаційної, культурно-освітньої, науково-дослідної установи — національного природного парку «Білобережжя Святослава» на території Очаківського та Березанського районів.

       З метою відзначення першої річниці становлення парку його дирекцією було прийняте рішення про проведення 30 серпня Дня відкритих дверей.

  Цей захід спрямований на поширення інформації про роботу НПП , йоо завдання та перспективи розвитку. Щоб відійти від офіціозу, розмова відбувалась у ході проведення екскурсії та під час культурно-мистецьких акцій, що відбувалися в різних куточках Кінбурна.  Було запрошено представників районної та міської влади, обласного управління охорони навколишнього природного середовища, громадськість, представників мистецтва та культури, керівників міського, районного відділів культури та ДП «Очаківське ЛМГ», керівників національних природних парків Південного регіону країни, представників інтернет-видань Миколаївщини та місцевих ЗМІ.

  Ідея назви НПП «Білобережжя Святослава» тісно пов’язана з історичною постаттю київського князя Святослава та Кінбурнською косою. Саме тут, за легендами, проходив легендарний шлях з «варяг у греки», яким неодноразово здійснював походи з бойовими дружинами Святослав до Константинополя та зупинявся на косі відпочивати . Отже, ідея проведення святкового заходу була пов’язана із минулими походами славетного князя по території коси.

  Подорож розпочалася по екологічній стежці серед дубових гайків урочища Комендантське та Ковалівської саги. Після огляду звірів в контактному живому куточку місцевого лісгоспу, між керівництвом НПП «Білобережжя Святослава» та ДП «Очаківське ЛМГ» укладено договір про створення та організацію роботи реабілітаційного центру для тварин, що планується розмістити в лісгоспі.

   

  Завітали подорожуючі і до Покровської ЗОШ І-ІІІст., яка відзначає цього року столітній ювілей. Директор закладу Кучеренко О.Г. розповів багато цікавого про історію школи та села, а учні Василівської школи повідомили про проведену пошуково-краєзнавчу роботу по вивченню свого родоводу.

  Приємною несподіванкою для гостей стало ознайомлення з виставкою картин художників Карачевського І.О. та Павелка С.В., організовано у березовому гайку. Сонячні промені та візерунки березових листочків, гра кольору на картинах, енергетика іконопису та пейзажу, тихий спів бандуристки (Горбатюк Т.В,) створював атмосферу феєричного казкового світу. Бажання слухати, насолоджуватися та осмислювати дійсність було безмежним, картини зовсім по-іншому сприймалися на природі.

   Рухаючись узбережжям моря, всі з насолодою спостерігали за грою кольору та хвиль, минаючи залишки валу Кінбурнської фортеці, віддали шану отаману козацького війська Сидору Білому та легендарному Олександру Суворову.

  На завершальному етапі подорожі учасники звернули увагу , що, незважаючи на досить інтенсивне відвідування Кінбурнської стрілки під час сезону відпочинку, коса знаходиться у достатньо чистому стані. Це досягнуто завдяки постійному сортуванню відходів з подальшим вивезенням пластикових та скляних пляшок. Органічна частина відходів видаляється згідно з договором Очаківським лісомисливським господарством.

  … Прощаючись з гостями парку, поблизу коси , ніби з легенди, з’явився серед хвиль баркас зі старовинними щитами та під блакитними вітрилом, мабуть самого князя Святослава. Ніби заповідаючи всім нам берегти та охороняти і надалі цю легендарну та недоторкану землю для нащадків, зберігаючи її первозданність.