Остані відгуки
  Июль 2012
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
  « Июн   Авг »
   1
  2345678
  9101112131415
  16171819202122
  23242526272829
  3031  
  Архів

  Маємо зустріти гідно ювілейну дату

  Переконаний, що мало хто з моїх сучасників наважиться заявити, що історія — не варта уваги, а збереження пам’яті про історичні події та їх героїв — справа не важлива. Однак, на жаль, мені доводилось зустрічатись з людьми, м’яко кажучи, байдужими до історії рідного краю. Тим більше, шкода, що ці люди, свого часу, займали пости державних службовців. На щастя, сьогодні таких людей меншає і впевненість в тому, що наша багата історична спадщина буде збережена.

  Цього року Очаківщина відзначатиме 225-ту річницю оборони Кінбурнської фортеці. Швидко плине час і події п’ятирічної давнини спливають у пам’яті, наче  стались зовсім нещодавно. Тоді, у жовтні 2007 року, очаківці гідно приймали шановані делегації, що завітали до історичного міста на ювілейну дату. Проходили круглі-столи, брифінги і дружні зустрічі. За підтримки депутата Миколаївської обласної ради П.М. Паламарюка на місці, де колись розташовувалась Кінбурнська фортеця, встановили пам’ятний знак, мріючи про те, що колись буде відновлений і зруйнований вандалами пам’ятник легендарному полководцю О.В. Суворову.

  Минуло п’ять років, і, не зважаючи на критику окремих особистостей, багато поціновувачів О.В.Суворова щиро дякують    Петру Миколайовичу Паламарюку за те, що дав змогу багатьом людям висловити біля обеліску свою шану та вклонитись образу полководця.

  За останні п’ять років проведені три археологічні експедиції на місці Кінбурнської фортеці, відбулись міжнародні конференції, видано декілька крає­знавчих книг, успішно пройшов рік Суворова, біля пам’ятника генералісимуса в Очакові оновлений сквер, облаштоване подвір’я музею О.В.Суворова. Багато що зроблено із запланованого, але є те, що мені й багатьом небайдужим не дає спокою — відсутність погруддя полководця в місці, де він проливав свою священну кров на Кінбурнській косі.

  Зважаючи на наближення  ювілейної дати, яку культурна Очаківщина відзначатиме в жовтні цього року, звертаюсь до керівників чинної влади — голови Очаківської райдержадміністрації О.Ф. Росинця, міського     голови М.Б. Топчого, депутатів та  підприємців, а також до небайдужих громадян з пропозицією щодо відновлення бюста полководця О.В. Суворова. Закликаю взяти участь у цій благородній справі. Крім нас цього не зробить ніхто.

  В.Б.Чаус, заступник

   директора НПП